Deník neúspěšného hudebníka (19.): Muzikál

Vydáno 06.12.2019 | autor: Neúspěšný hudebník

Jsem Fanda a muzika pro mě znamená nejvíc. Jednou se jí budu i živit a konečně zavřu pusu všem, kdo o mně pochybovali. Jednou se to povede…

Deník neúspěšného hudebníka (19.): Muzikál Deník neúspěšného hudebníka (19.): Muzikál

Jak často říkává Punkýš: dneska se uchytne kdejaká komerční žumpa. Čím to? Lidi asi fakt nechtějí nějaký hluboký umění, ale něco jednoduchýho. Nějakej popíček, kterej si můžou zazpívat všichni.

Deník neúspěšného hudebníka (18.): Orchestr

Samostatnou kapitolou v tomhle šlendriánu jsou muzikály. Píše je v týhle republice kdekdo. Ať už jde o tu slizkou ropuchu v podobě Michala Davida, nebo toho věčně nespokojenýho černokněžníka Žita, co vykrkává runy.

Seděl jsem doma a hlavou mi letěla spousta myšlenek. No, počkat… tak proč to nezkusím taky?! Napsat muzikál přeci nemůže bejt tak složitý a úspěch se zdá bejt skoro jistej! Konečně se dostanu tam, kam chci: na piedestal hudebního světa.

Deník neúspěšného hudebníka (17.): Filmová hudba

Punkýšovi jsem se s něčím podobným nemohl svěřit, to je jasný. Řekl by mi, že jsem se zaprodal. Ale Punkýšovi už nic nepomůže… Ten by s tím svým věčným punkem byl nejradši, kdyby lidem u jeho muziky tekla krev z uší. Na Punkýše je v tomhle ohledu škoda slov.

Nicméně jsem se potřeboval s někým poradit. Napsat muzikál je sice určitě jednoduchý, ale víc hlav zase víc ví. Přemejšlel jsem, kdo by mi tak mohl poradit a dostal spásnej nápad: no jasně, Blanka! Zkušená bubenice, která ví, jak to v muzice chodí, naposledy se chlubila, že za koncert dostali s kapelou dvě kila. A to už jsou nějaký peníze.

Deník neúspěšného hudebníka (16.): Jak to bylo s těma Plastikama?

Věděl jsem, že s kapelou zkouší ve čtvrtky v nedaleký garáži. Počkal jsem na ní po zkoušce. Blanka vypadala překvapeně, že mě vidí. Vylíčil jsem jí svůj plán a poprosil ji o radu.

"Napsat muzikál dneska dokáže každej, ne?" mrknul jsem na Blanku na závěr líčení svejch plánů.

"No… máš štěstí, že Andrew Lloyd Webber není mrtvej," zasmála se Blanka a šla.

Nechápal jsem: "Proč?"

"To, jak by teď zarotoval v hrobě, by způsobilo celosvětový sesun půdy," zasmála se a šla pryč. Tak já nevím…

Text: Neúspěšný hudebník

Témata: Deník neúspěšného hudebníka, Fanda

zavřít