Coldplay v kinech: V listopadu bude na jediný večer k vidění jejich exkluzivní dokument a živák

Vydáno 24.10.2018 | autor: redakce

Coldplay poprvé v historii vypráví svůj výjimečný příběh. V dokumentu A Head Full Of Dreams přibližují dvacetiletý vývoj kapely od úplných začátků v londýnských barech až po největší pódia celého světa. Napůl dokument s exkluzivními záběry, napůl sestřih koncertů z celosvětového turné promítnou česká i slovenská kina v jeden jediný večer - 14. listopadu.

Coldplay v kinech: V listopadu bude na jediný večer k vidění jejich exkluzivní dokument a živák Coldplay v kinech: V listopadu bude na jediný večer k vidění jejich exkluzivní dokument a živák

Propracovaná koncertní show, hravé efekty a dokonalá práce s hudebními emocemi. Tím vším jsou pověstní Coldplay, kapela, která už roky platí za jednu z největších koncertních atrakcí současnosti. Právě nejsilnější stránku kvartetu - tedy sílu živých vystoupení - bilanční snímek přibližuje. Film tak vybírá to nejlepší ze světového turné k sedmé desce A Head Full Of Dreams z roku 2017.

RECENZE: Coldplay si na novém EP Kaleidoscope chtějí pojistit zájem fanoušků

O tom, že koncerty Coldplay patří k nezapomenutelným zážitkům, ze kterých se nechce návštěvníkům odcházet, ví nemálo i čeští fanoušci. Prahu obvykle kapela nevynechává, nicméně právě turné A Head Full Of Dreams českou metropoli minulo. Zdejší příznivci britské kapely tak mají dodatečně jedninečnou příležitost stát se součástí jednoho z nejúspěšnějších turné v historii populární hudby.

Záběry z extatických koncertů střídá neméně přitažlivé nahlédnutí do kapelního archivu. Režisér Mat Whitecross je totiž se skupinou od samého začátku a byl přítomen i na první zkoušce na studentské ubytovně. Na plátna kin tak míří velké množství dosud nepublikovaného materiálu.

tz, jm

Témata: Coldplay, A Head Full Of Dreams

zavřít