Die Antwoord zahájili evropské turné. Bizarní a provokativní show čeká i na fanoušky v Praze

Vydáno 08.08.2018 | autor: Josef Martínek

Druhá polovina prázdnin znamená pro jihoafrickou kapelu Die Antwoord vrchol letošní koncertní sezóny. V těchto dnech vyráží na evropskou část turné, během něhož zavítá i do České republiky. Na Výstavišti zahraje 20. srpna.

Die Antwoord zahájili evropské turné. Bizarní a provokativní show čeká i na fanoušky v Praze Die Antwoord zahájili evropské turné. Bizarní a provokativní show čeká i na fanoušky v Praze

Turné začalo v pondělí 6. srpna v ukrajinském Kyjevě a přes východ Evropy se začne pomalu přesouvat do blízkosti České republiky. Během třinácti zastávek se kapela v srpnu objeví na Ukrajině, v Litvě, v Rusku, Velké Británii, Německu, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Francii a Švýcarsku. Desátá destinace bude patřit Praze, v pondělí 20. srpna obsadí Die Antwoord se svou bizarní a provokativní show pražské holešovické Výstaviště.

TOP 10 nejočekávanějších koncertů druhé poloviny roku 2018: Rolling Stones, Die Antwoord nebo Nightwish

Die Antwoord od oznámení svého turné pracují na plné obrátky. V posledních měsících se jejich fanoušci dočkali nového videoklipu ke starší skladbě Alien a též nového singlu Golden Dawn s příslibem rozlučkového studiového alba.

V České republice celkem třikrát, naposledy loni na festivalu Rock For People. Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně a v roce 2016 beznadějně vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních. Dosud vydali čtyři studiová alba: $O$ (2009), Ten$Ion (2012), Donker Mag ("Dark Power”) (2014) a Mount Ninji and da Nice Time Kid (2016). Na celém turné doprovodí Die Antwoord vycházející hvězda jihoafrické hudební scény Moonchild Sanelly. Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut za 950,- Kč. Koncert pořádá agentura Charmenko CZ.

tz, jm

Témata: Die Antwoord, Výstaviště

zavřít