Kultovní Rage Against The Machine po letech vyrazí na turné. V Praze se zastaví v září

Vydáno 10.02.2020 | autor: redakce

Nejprve oznámili koncerty na několika amerických festivalech, nyní se mohou radovat i evropští fanoušci. Rage Against The Machine, kteří patří k nejslavnějším kapelám devadesátých let, se po devítileté pauze vydávají na turné a 8. září se představí v pražské O2 areně. 

Kultovní Rage Against The Machine po letech vyrazí na turné. V Praze se zastaví v září Kultovní Rage Against The Machine po letech vyrazí na turné. V Praze se zastaví v září

Legendární kapela Rage Against the Machine v minulém roce opětovně obnovila svoje fungování a okamžitě se objevily spekulace, zda se vrátí i na koncertní pódia. Nejprve ohlásila, že vystoupí na festivalech v USA, včetně slavné Coachelly, a nyní oznámila světové turné.

Vracející se Rage Against The Machine potvrdili další koncerty. Dočkáme se jich i v Evropě?

Velmi příjemnou informací je, že v rámci evropských zastávek myslela skupina i na fanoušky v České republice. Do našeho hlavního města se Rage Against the Machine vrátí již 8. září tohoto roku.

Americká rocková kapelazapočala svoji hudební pouť již v roce 1991 a hned svou debutovou deskou z roku 1992 dosáhla globálního úspěchu. Album s prostým názvem Rage Against the Machine se vyhouplo na přední příčky hitparád, po světě nasbíralo hned několik zlatých a platinových ocenění a jen v Americe jeho prodeje překonaly magickou hranici tří milionů nosičů. Svoji pozici jedné z nejsledovanějších rockových kapel, která ve svých písních kombinovala ostré rockové riffy s prvky rapu a funku, čtveřice z Los Angeles upevnila v roce 1996 albem Evil Empire, jehož prodeje lze také počítat na miliony kusů.Do třetice Rage Against the Machine zabodovali albem The Battle Of Los Angeles, které se na trhu objevilo v roce 1999. Deska mimo jiné získala nominaci na prestižní cenu Grammy v kategorii nejlepší rockové album. Krátce nato však kapela ohlásila konec činnosti a doposud poslední studiové album s názvem Renegades tak vyšlo až dva měsíce po oznámení této smutné zprávy. Tim Commerford, Zack de la Rocha, Tom Morello, Brad Wilk se opět dali dohromady po dlouhých sedmi letech, avšak společné fungování jim vydrželo jen do roku 2011. Podzim roku 2019 se nesl ve znamení dalšího návratu Rage Against the Machine, který nově zpečeťuje i ohlášení velkého světového turné.

Killing In Your Name, Know Your Enemy, Bullet In The Head, Bulls On Parade či People of the Sun - to je jen malý výčet hitů Rage Against the Machine, které lze dnes již považovat za klasiku. I ty by měly v O2 areně zaznít. Předskakovat budou Run The Jewels. 

tz, jm

Témata: Rage Against The Machine, rock, rap, O2 arena

zavřít