LIVE: Zrní při křtu EP Spící v Praze odehráli svůj koncert roku

Vydáno 18.12.2018 | autor: Andrea Černá

Naléhavý zpěv, dokonale čistý zvuk, špičkové osvětlení a oddaní fanoušci. Až moc slov chvály? Ano, ale za koncert v Lucerna Music Baru si kapela Zrní tyto komplimenty zaslouží. Při křtu EP Spící odvedla svůj nejlepší výkon za uplynulou koncertní sezonu.

LIVE: Zrní při křtu EP Spící v Praze odehráli svůj koncert roku LIVE: Zrní při křtu EP Spící v Praze odehráli svůj koncert roku


ZRNÍ
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
17. 12. 2018

V Lucerna Music Baru se v prosinci rozjela série koncertních dvojbloků nebo trojbloků. Na začátku měsíce odehráli tři koncerty ve třech dnech Monkey Business, následovali je dvakrát Chinaski a Mňága a Žďorp, tento týden se na tři vystoupení chystá Xindl X. Kladenští Zrní odehráli v pondělí 17. listopadu pouze jeden koncert, ale o to víc byl jedinečný.

BLOG: Honza Unger (Zrní ) - Václav Havel byl pro mě majákem, jedním z největších hrdinů a vzorů

Nebyla to jen skladba setlistu a skvěle "nahajpovaní" fanoušci ve vyprodaném sálu, co způsobilo ono genius loci tohoto večera. Lucerna byla dokonale ozvučená a osvětlená. Když se hned zkraje večera u Rychty rozblikala stroboskopická světla, šlo o předzvěst výjimečného zážitku - a to i přesto, že zadní plocha na projekce se dočkala jen malého využití a po většinu času na ni svítilo jen velké písmeno zet.

FRONTA NA VÁCLAVÁK

Zapojovali se úplně všichni, živo bylo i na obsazeném balkoně. Zapomenuto je staré jádro fanynek, které připomínaly spíš lesní žínky, na Zrní se teď pije pivo a skáče v barevných čepicích z nového merche. Sál byl zaplněný až do posledního místečka, takže nikoho nepřekvapila informace, že je vyprodáno. I přes avizované prosby, ať lidi dorazí včas, se koncert zpozdil o půl hodiny, protože - jak prohlásil zpěvák Honza Unger - "fronta se táhne až na Václavák".

Zrní se vrátili do Ostravy. Vydařený koncert odehráli v Barráku

DUET S MANŽELKOU

Nové EP Spící obsahuje pět skladeb. Nejsilnější sborový zpěv z publika zněl u Kdo to budí medvěda?, zážitek ale přinesla i píseň . Tu zpěvák nazpíval se svou manželkou Bárou ze skupiny Dva, která se s ním představila i v Lucerně. Vidět manželský pár, který zpívá o krizi ve vztazích, bylo určitým způsobem mrazivé. Mimo skladby ze Spící zazněla i velká část repertoáru z poslední desky Jiskřící - Silnice od ní, Igor Pelech nebo Jiskřící raketa TOTO se už napevno zařadily mezi stálice setlistu. A to i na úkor hitové Jabloně z první desky, která přeci jen chyběla k tomu, aby byl tento večer označen za dokonalý.

Zrní zajiskřili Černou hodinkou a půl na střeše Lucerny

PIVNÍ KŘEST A LÉTAJÍCÍ DESKA

Ve dvou třetinách koncertu se dostalo i na očekávaný křest. Toho se ujali spolupracovníci kapely Natálie a Michal a nakonec dorazil na pódium i grafik Aleš Fulín, tvůrce přebalů alb z posledních let. Křtilo se pivním speciálem Spící, který si Zrní nechali uvařit přímo pro tuto příležitost. Se slovy "budiž křtící sezona označena za zahájenou" odlétla politá gramofonová deska do publika. Křtěn byl i nový zpěvník a mezi diváky nakonec putovala k degustaci i ona láhev piva.

Během poslední písně před přídavkem se z balkonu spustily vlaštovky a pódium se zasypalo papírovými skládankami. Po závěrečné skladbě Deště ještě Honza Unger připomněl výročí úmrtí Václava Havla, čímž byla aura koncertu završena. Další řadové album by mělo vyjít příští rok a pokud Zrní budou nadále stupňovat své koncertní výkony, nebudou se mít za chvíli už kam posouvat.

text: Andrea Černá

Témata: Zrní, Lucerna Music Bar, EP Spící, křest, Jiskřící, Honza Unger

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít