Megadeth ruší turné, zpěvák Dave Mustaine má rakovinu hrtanu

Vydáno 17.06.2019 | autor: Aleš Harazim

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina hrtanu. Kvůli tomu zrušila skupina většinu nadcházejících naplánovaných koncertů.

Megadeth ruší turné, zpěvák Dave Mustaine má rakovinu hrtanu Megadeth ruší turné, zpěvák Dave Mustaine má rakovinu hrtanu

"Byla mi diagnostikována rakovina hrtanu. Je to očividně něco, z čeho by měl mít člověk respekt a postavit se tomu - ale není to první překážka, před kterou stojím. Spolupracujeme s mými doktory a naplánovali mi plán léčby, která mívá 90% úspěšnost. Léčba už probíhá," oznámil na svém Instagramu.

Metalová nadílka v Plzni: V hokejové hale bouřili Judas Priest a Megadeth

Většina koncertů Megadeth byla zrušena. V plánu zůstává pouze takzvaná Megacruise, cesta výletní lodí, kde kromě Megadeth zahrají také Anthrax, Testament, Queensrÿche, Suicidal Tendencies, Overkill, Death Angel a další. Kapela se nechala slyšet, že tato akce platí a "v nějaké formě" se jí zúčastní.

Kapela bude také pokračovat v práci ve studiu na nové desce. Ta zatím poslední vyšla v roce 2016 a jmenuje se Dystopia.

"Děkuji celému svému týmu - rodině, doktorům, členům kapely, trenérům a dalším," píše dále Mustaine. "Budu vás všechny informovat."

Text: Aleš Harazim, Foto: Honza Švanda

Témata: Megadeth, Dave Mustaine, rakovina, rakovina hrtanu, turné

zavřít