Michal Hrůza a Anna K. připravili duet. Videoklip natáčeli na střeše pražské Lucerny

Vydáno 17.08.2018 | autor: Markéta Koloničná

Střecha pražské Lucerny se v pondělí večer proměnila v místo splněných slibů. Před deseti lety si totiž Michal Hrůza při spolupráci s Annou K. na písničce Ty jsi jako já přislíbili další společný duet.

Michal Hrůza a Anna K. připravili duet. Videoklip natáčeli na střeše pražské Lucerny Michal Hrůza a Anna K. připravili duet. Videoklip natáčeli na střeše pražské Lucerny

Michal Hrůza je autorem titulní písně k filmu Ten, kdo tě miloval podle stejnojmenného knižního bestselleru Marie Poledňákové. A právě Anna K. s ním novinku nazpívala. Pro Michala je to již několikátá spolupráce s filmovým producentem Adamem Dvořákem (Lidice, Martin a Venuše), který na střeše Lucerny pořizoval i záběry do filmu. Ty - stejně jako snímek - podléhají jeho střihačskému umu.

Michal Hrůza pobyl v pražském Lucerna Music Baru nejen Sám se sebou, ale i s nadšenými fanoušky

Vysoké teploty rozpálené střechy pražské Lucerny donutily filmaře několikrát přesunout termín pořizování klipu. V podvečer natáčecího dne sice teplota lehce klesla, avšak přinesla s sebou i déšť, který by byl pro celou akci nežádoucí. Naštěstí v čase západu slunce, kdy se mělo začít natáčet, byla obloha téměř podle představ tvůrců.

Adam Dvořák dodává: "Jsou to takové paradoxy… Náš film je taková vánoční rodinná detektivka, kterou jsme natáčeli v leckdy třeskutých mrazech v západních Čechách a Krušných horách. Často se natáčelo do brzkých ranních hodin, kdy herci doslova promrzali na kost. Teď točíme klip k titulní písni a máme zase taková vedra, že ani ve večerních hodinách člověk nenajde úlevu."

Natáčení probíhalo v podvečer 13. srpna na střeše pražské Lucerny. Singl i videoklip vycházejí oficiálně 31. srpna. Film Ten, kdo tě miloval vstoupí do kin 8. listopadu.

Témata: Michal Hrůza, Anna K., Ten, kdo tě miloval

zavřít