Top 5 videoklipů týdne: Martin Harich vsadil pouze na svůj hlas, Michal Horák zpívá o virtuálním světě a Michal Prokop o zemi, která rodí kacíře

Vydáno 27.04.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Martin Harich přistoupil k novému singl Right Beside You vskutku originálně a rozhodl se ho nahrát bez muziky. Videoklip pak natáčel v romantickém prostředí Tater a Liptovského Mikuláše. Michal Horák a Berenika Suchánková ve společném singlu Asociální duet upozorňují na úskalí virtuálního světa a Michal Prokop vydává první vlaštovku z chystého alba. Ze zahraničí se hlásí The Weeknd s Arianou Grande a Rag’n’Bone Man s P!nk.

Top 5 videoklipů týdne: Martin Harich vsadil pouze na svůj hlas, Michal Horák zpívá o virtuálním světě a Michal Prokop o zemi, která rodí kacíře Top 5 videoklipů týdne: Martin Harich vsadil pouze na svůj hlas, Michal Horák zpívá o virtuálním světě a Michal Prokop o zemi, která rodí kacíře

Martin Harich nahrál song bez hudebních nástrojů

Nový singl Martina Haricha Right Beside You se od ostatních písní zpěváka podstatně liší. K jeho nahrání totiž nepoužil hudební nástroje, ale pouze hlas. A to nejen svůj, ale i vokální skupiny For You, díky které získal song nádech amerického gospelu.

Videoklip se natáčel pod taktovkou Rajmunda Petrika v romantickém prostředí podhůří Tater a v okolí Liptovského Mikuláše. „Příběh jsme stavěli na návštěvních kavárny, kteří každý kráčí za svým cílem a na závěr se všichni spojí – ani nevíme jak.  Je to jedna z hlavních myšlenek písně a věřím, že samotný klip tento pocit podpoří. Původně jsme chtěli nasbírat některé záběry v zahraničí, ale vzhledem k aktuální situaci jsme natočili nakonec všechny scény u nás doma na Slovensku,“ popsal Harich.

 

Michal Horák poukazuje na úskalí virtuálního světa

Zpěvák Michal Horák se zamyslel nad současným světem, kdy jsou mladí zvyklí trávit veškerý svůj volný čas na sociálních sítích. Často pak dochází k tomu, že se mimo virtuální svět nedokáží se svými vrstevníky bavit. Rozhodl se tedy této problematice věnovat prostor i v nové písní Asociální duet, který nahrál ve spolupráci s Berenikou Suchánkovou. S ní ve videoklipu vyráží na rande, na kterém se právě neschopnost vzájemně komunikovat projeví.

Michal Prokop vypouští ochutnávku z očekávaného alba

O zemi, která rodí kacíře, zpívá v singlu Má vlast Michal Prokop. Píseň bude součástí připravovaného alba Mohlo by to bejt nebe…, jež vydá už 28. května. A pokud to situace dovolí, jeho křest proběhne na festivalu Krásný ztráty Live ve Všeticích.

Samotnou píseň pak skvěle akcentuje video, které je prvním oficiálním klipem Prokopa & Framus Five po dlouhých čtrnácti letech.  Jeho režii si vzal na starost renomovaný Michal Skořepa (mj. Wohnout, Xindl X, Stroy, Imodium atd.), který obsadil do hlavní role Vilmu Cibulkovou, jež se svého partu zhostila s podmanivě nedbalou nonšalancí.

Zpěvák bude jedním z koncertních hostů vyhlášení Hudebních cen Žebřík - 3. září v DEPO2015 v Plzni.

The Weeknd si ke spolupráci přizval Arianu Grande

O spolupráci Ariany Grande a The Weeknda se dlouhou dobu pouze mluvilo. Zpěváci se však před pár měsíci konečně potkali ve studiu a natočili remix skladby Save Your Tears, k níž vznikl animovaný videoklip. V něm zpěvák oblíbenou hudebnici teprve „vytváří“.

Rag’n’Bone Man a P!nk v niterné novince

A o nový vizuál se postarali také Rag’n’Bone Man se zpěvačkou P!nk, kteří svým fanouškům představili píseň Anywhere Away From Here. Niternou píseň doprovází videoklip se silným příběhem.

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv iREPORT, promo interpretů
Témata: Rag’n’Bone Man, P!nk, Martin Harich, Michal Horák, Michal Prokop, Ariana Grande, The Weeknd

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít