TOP 5 videoklipů týdne: Rytmus s Egem rapují v pražských ulicích, The Chainsmokers se vyrovnávají se slávou

Vydáno 10.04.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálním týdenním přehledu nových klipů má Česko pouze jedno zastoupení. Monika Bagárová představila své video k písni Offline, v níž zpívá o stavu mimo realitu. Své novinky vyslali do éteru také Ego s Rytmusem, John Legend, The Chainsmokers a Drake.

TOP 5 videoklipů týdne: Rytmus s Egem rapují v pražských ulicích, The Chainsmokers se vyrovnávají se slávou TOP 5 videoklipů týdne: Rytmus s Egem zpívají v pražských ulicích, The Chainsmokers se vyrovnávají se slávou


Ego a Rytmus ve víru noční Prahy

Ideme ďalej. Tak se jmenuje novinka, která vzešla ze spolupráce slovenských rapperů Rytmuse a Ega. Jejich minulý společný klip se odehrával v Paříži a v Londýně, tentokrát se však dvojice rozhodla podívat pouze kousek za hranice, do Prahy. Velkou část videa natočila zejména v ulicích české metropole a v jejím metru, vyrazila ale také do rychlého občerstvení nebo na strahovské koleje. O vizuální efekty se postaral Lubo Yurko, o režii pak Filip Lepeš.

RECENZE: Rytmus dosáhl na nové desce Krstný otec svého dosavadního vrcholu

John Legend natáčel videoklip na mobilní telefony

S novým klipem přichází také John Legend. Ten však tentokrát nevsadil na špičkovou techniku, spíše právě naopak. Celé video k písni A Good Night se rozhodl natočit pouze na mobilní telefony. Režisér Mishka Kornai prozradil, že jich bylo zapojeno do akce celkem třiadvacet. Píseň vypráví o kouzelné noci, během níž potkáte svou spřízněnou duši. Samotný klip je zasazen do prostředí hudebního klubu, kde se do sebe dvojice nejen zamiluje, ale následně také vezme.

Monika Bagárová zpívá o zamilovanosti

Tématem novinky Moniky Bagárové je okouzlení láskou. Působivý klip natočený pod taktovkou Simony Vráblové vypráví o stavu bláznivé zamilovanosti, kdy člověk nevnímá nic jiného než svého partnera. Ve videu k písni s příznačným názvem Offline vystřídá zpěvačka hned několik krásných šatů. Samotný výsledek pak působí minimalisticky a expresivně. Skladba je ve stylu r'n'b a na české scéně tak rozhodně zaujme svým netradičním zvukem.

The Chainsmokers se vyrovnávají se slávou

Kapela The Chainsmokers se fanouškům rozhodla zkrátit čekání na nové album videem k písni Everybody Hates Me. V něm se snaží poukázat na to, že být slavným není vždy jednoduché. Jak podotkl režisér Rory Kramer, klip se skládá ze tří hlavních částí. V té první projíždí skupina tunelem a ohlíží se za svou minulostí, další pak poukazuje na úzkost z přetvářky ostatních. Ve finální scéně The Chainsmokers zapalují Range Rover, čímž odkazují na hit Closer, který je proslavil.

Drake v klipu s dvaceti slavnými ženami

Drake opět překvapuje. Po videu k písni God's Plan, v němž rozdal celkem milion dolarů, přichází na scénu s klipem k songu Nice For What. Pozvání zahrát si v něm přijalo hned dvacet hereček a zpěvaček, mezi nimiž nechybí například Emma Roberts, Michelle Rodriguez, Olivia Wilde nebo Misty Copeland. Jednotlivé záběry dam byly natočeny zvlášť, stejně tak jako ty Drakeovy. O režii se postarala Karena Evans.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Ego, Rytmus, Monika Bagárová, The Chainsmokers, Drake, John Legend

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít