TOP 8 videoklipů týdne: Sebastian vydává Bestseller, Avril Lavigne se vrací po nemoci a Lady Gaga míří do kin

Vydáno 02.10.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálním přehledu nejlepších videoklipů týdne má česká scéna bohaté zastoupení. Sebastian se v čase přesunul do druhé světové války, Eliška Rusková představila svůj debutový singl a nový klip zveřejnil také Ben Cristovao. Ze zahraničních hvězd se připomíná Avril Lavigne, která se na scénu vrací po dlouhé nemoci, nebo Muse, kteří se s novou deskou chystají i do Prahy. Lady Gaga a Bradley Cooper zvou do kina. 

TOP 8 videoklipů týdne: Sebastian vydává Bestseller, Avril Lavigne se vrací po nemoci a Lady Gaga míří do kin TOP 8 videoklipů týdne: Sebastian vydává Bestseller, Avril Lavigne se vrací po nemoci


Sebastian se před pauzou loučí Bestsellerem

S novinkou Bestseller se hlásí Sebastian, kterého čeká kvůli zdravotním problémům koncertní pauza. Video k jeho novému singlu patří k nejvýpravnějším, jaké natočil. Jeho děj se odehrává během druhé světové války, a jak Sebastian podotkl, v úvodní scéně můžeme dokonce vidět originální dobový padák. O režii se postaral rapper Lipo, který v minulosti spolupracoval na tvorbě klipů například s Markem Ztraceným, Tomášem Klusem nebo Charlie Straight.

LIVE: Sebastian se v Olomouci vyhříval v odlesku Hvězd

 

Eliška Rusková zpívá o lásce na dálku

Finalistka letošní řady Superstar Eliška Rusková vydává svůj debutový singl El Latino, který napsal Viktor Dyk. Kvůli natáčení jeho vizuální podoby se vydala mladá interpretka až do Řecka, konkrétně na ostrov Korfu. Eliška Rusková zpívá o lásce na dálku. Jak sama přiznává, v současnosti je pro ni toto téma velmi aktuální. Její přítel totiž momentálně studuje v zahraničí.

 

Avril Lavigne se vrací po boji s lymskou boreliózou

Avril Lavigne se vrací na scénu! Po boji s lymskou boreliózou se konečně může opět naplno věnovat své práci, a vypouští tak do éteru skladbu Head Above Water. Zpěvačka nedávno přiznala, že všechny songy, které na nadcházejícím albu uslyšíme, jsou pro ni velmi osobní. To platí i pro novinku napsanou během vůbec nejtěžších okamžiků jejího léčení. Prý měla pocit, že se nemůže nadechnout. Video natočila Avril na břehu moře a stejně jako samotná píseň je emočně nabitý.

 

Nick Jonas spolupracoval na novince Right Now s Robinem Schulzem

Nick Jonas nedávno zazářil novinkou Right Now, na které spolupracoval s Robinem Schulzem. Teď k ní vydává zdánlivě jednoduchý klip, v němž je zobrazena pouze jeho tvář a za ní vidíme černé plátno. Při důkladném zhlédnutí však můžeme ve videu kromě zářivých světel spatřit i fotografie Nickovy snoubenky Priyanky Chopra.

Film s Lady Gaga jde do kin už ve čtvrtek

Lady Gaga a Bradley Cooper se představí v hlavních rolích remakeu stejnojmenného filmu z roku 1937. A Star is Born (česky Zrodila se hvězda) jde do kin tento čtvrtek 4. října, soundtrack vychází o den později. Ústředním songem se stal duet Shallow. Některé záběry, které v klipu (i filmu) vidíte, pocházejí dokonce z loňského ročníku Glastonbury. Jedním z autorů této skladby je vedle Lady Gaga i Mark Ronson.

Muse budou mít v příštím roce cestu do Prahy

Muse zveřejnili termíny turné k novému albu, které vydají 9. listopadu. Pressure je už pátým klipem z něj, tentokrát se vracíme do osmdesátek na jeden ze studentských plesů, kde se role moderátora zhostil Terry Crews. Jestli vám jeho jméno nic neříká, vzpomeňte si na televizní reklamu na červený deodorant, kdy na vás tenhle chlápek bez varování vyskakuje často bizarním způsobem. Parta kolem Matthewa Bellamyho přijede i do Prahy, jen zatím čekáme na termín.

Kdo by mohl přijet koncertovat v roce 2019: Uvidíme v Česku Muse, Aerosmith, Pink nebo Eminema?

Support Lesbiens spoléhají na tanec

Pro natáčení nového klipu si Supporti vybrali barokní sál Colloredo-Mansfeldského paláce v Praze a k sobě povolali ještě taneční pár (Tess Lojkáskovou a Breta Blaira). Režie se ujal Ondřej Urbanec, který pro kapelu natočil v minulosti už dva klipy. Skladba pochází z alba Glow, které vyjde 12. října. 

Se Support Lesbiens ve studiu: S novým zpěvákem přišel na desce Glow jiný přístup k tvorbě

Bizár pod čarou: Pipes and Pints

Na závěr aktuálního přehledu videoklipů přicházíme s novou podrubrikou, kterou jsme nazvali Bizár pod čarou. Tento týden jsme se do ní rozhodli zařadit video od Pipes and Pints k písni Karma Killer. Celý klip postavila skupina na lesbických BDSM hrátkách. Možná si ale mohla tyto praktiky schovat pro úplně jiný filmový žánr, než je hudební videoklip, co myslíte?

text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Sebastian, Eliška Rusková, Avril Lavigne, Nick Jonas, Lady Gaga, Support Lesbiens, Muse, Pipes and Pints

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít