Postup do finále! Gabriela Gunčíková zajistila Česku historický úspěch v Eurosongu

Vydáno 10.05.2016 | autor: Josef Martínek

Kabát, Tereza Kerndlová, Gipsy.cz i Marta Jandová s Noidem bušili v minulých letech na brány Eurovize marně. Recept, jak uspět v ostře sledované televizní show, na kterou se dívá až dvě stě milionů párů očí, našla až Gabriela Gunčíková ve švédském Stockholmu. Z úterního semifinále postoupila na základě hlasování diváků a poroty do finále. 

Postup do finále! Gabriela Gunčíková zajistila Česku historický úspěch v Eurosongu Gabriela Gunčíková vystoupila s písní I Stand

Gabriela Gunčíková se v semifinále představila písní I Stand a kromě jistého pěveckého výkonu zaujala i obrazci, které se na pódiu pomocí techniky vytvářely během jejího jinak poměrně minimalistického čísla. Její výkon tedy kontrastoval s některými pompézními divadly, na která došlo v podání reprezentantů jiných zemí. 

Gabriela Gunčíková se v úterý utká s elitou Eurosongu. Čtenáři iREPORTu jí prorokují úspěch

Sázka na tuhle kartu Gunčíkové vyšla a česká zpěvačka, která v roce 2011 bojovala v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde skončila druhá, se ocitla mezi postupovou desítkou. Tu doplní ve čtvrtek dalších deset jmen, která vzejdou z druhého semifinále. Šest zemí mělo již před začátkem účast ve finále jistou. V sobotu se tedy ve Švédsku představí 26 uchazečů o vítězství.

vložte odkaz, text nemažte

Exkluzivním hostem finále bude také novodobý popový král Justin Timberlake. Ten předvede svůj nový singl Can't Stop The Feeling. Vůbec poprvé se bude finálový večer týkat i České republiky. 

zavřít