Proslavili se covery Cure i Depeche Mode, teď se Decline vrací s novým EP Reborn

Vydáno 03.02.2016 | autor: admin

Pražská skupina Decline vydává po několikaleté odmlce nové čtyřskladbové EP s názvem Reborn. Zároveň oznámila, že pracuje na novém albu, které nese pracovní název Love, Fear and Hate.

Proslavili se covery Cure i Depeche Mode, teď se Decline vrací s novým EP Reborn Decline vydávají nové EP

Kapela vznikla už na začátku 90. let a pod názvem Deep Decline v pražských klubech získala věhlas jako velmi věrný revival britských The Cure, později bavila posluchače na koncertech také energickými rockovými předělávkami Depeche Mode. Na přelomu tisíciletí vydala pod zkráceným názvem Decline dvě alba s původními písněmi v češtině. V roce 1998 to byl debutový Podzim, v roce 2000 pak Den se otočí, z nějž se do povědomí dostala právě titulní skladba. Po pár letech koncertování se členové v dobrém rozešli, ale i nadále se zhruba jednou do roka potkávali na pódiu na koncertech pro své příznivce.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Petr Muk (178.)

Zpěvák a kytarista Luděk Fiala v mezidobí působil v indie-rockové kapele On Air a později se jako autor a producent postavil za poslední album Petra Muka V bludišti dnů, které bylo velmi pozitivně přijato i bez ohledu na Mukův nečekaný a předčasný odchod.

Nyní Fiala oznámil návrat k vlastní tvorbě pod hlavičkou Decline. "Stalo se mi v životě pár věcí, které mě nutily k reflexi. Už jsem to bez muziky nemohl vydržet. A proč zakládat nový projekt, když jsem stále součástí Decline a jako parta pořád fungujeme. Neberu to jako nějaký comeback. Prostě potřebuju dělat písničky a k tomu jsou pro mě Decline přirozeným prostorem," řekl Fiala.

EP Reborn obsahuje čtyři původní, anglicky zpívané písně kombinující temnou elektroniku s rockovými kytarami. Na něj má v letošním roce navázat plnohodnotné album. "Pracovní název Love, Fear and Rage vystihuje emoce, které by měla většina z chystaných písní v nějaké formě odrážet," poodhalil Fiala. V sestavě Decline kromě něj v současnosti figurují baskytarista Vladimír Srb, bubeník Jerry Žák a vrátil se také bývalý bubeník Vít Bareš, který se nově stará o kytary. Nejenže na ně hraje, pro kapelu i vyrábí vlastní modely typu Telecaster.

tz, jm

zavřít