TOP 6 videoklipů týdne: Katarína Knechtová se podívala do USA, Lanugo na diskotéku a Poetika tančí s múzou

Vydáno 04.06.2019 | autor: Andrea Štipčáková

S výjimkou Katy Perry, která představila novinku Never Really Over, je aktuální vydání přehledu nejlepších klipů týdne ryze česko-slovenské. Video k songu V modlitbách vyslala do světa Katarína Knechtová a pozadu nezůstaly ani její tuzemské kolegyně Ivana Korolová a Petra Göbelová. Z kapel se připomínají Lanugo a Poetika.  

TOP 6 videoklipů týdne: Katarína Knechtová se podívala do USA, Lanugo na diskotéku a Poetika tančí s múzou TOP 6 videoklipů týdne: Katarína Knechtová se podívala do USA, Lanuga na diskotéku a Poetika tančí s múzou


Katarína Knechtová
vyrazila do USA

V modlitbách. Tak se jmenuje nový singl Kataríny Knechtové, jehož vizuální podobu zpěvačka natáčela až v dalekém Los Angeles. "Největší inspirací při tvorbě je láska, mezilidské vztahy a dynamika mezi lidmi. Píseň je vlastně zamyšlením se nad tím, že lidé se za určitých životních okolností mohou odcizit, i když se milují," přiblížila Slovenka, pro kterou je píseň velmi osobní. Video natáčela po boku amerického herce v Národním parku Joshua Tree, Mohavské poušti či v Hollywoodu.

Katarína Knechtová zpívala pražské Hybernii: "Si moja droga"

 


Lanugo natáčeli na diskotéce

Kapela Lanugo posouvá ve svém novém singlu Motýl zvuk do doposud neprozkoumaných vod, melancholické lince však zůstává i nadále věrná. Video zasadil jeho režisér Pavel Raeva do euforického prostředí diskotéky. "Je to místo barev, lesku a instantního štěstí a dokonale kontrastuje s tím, co se stane, když se člověk ztiší a otočí svou pozornost dovnitř, kde často nic není tak bezstarostný a růžový… možná právě naopak. 'Hoří, stejně je mi chladno.' A právě úhel pohledu je to, co nás na klipu baví," vysvětlila Markéta Foukalová, zpěvačka Lanugo.


Písničkářka Petra Göbelová si sama sestříhala klip

Petra Göbelová se po hostování na albu písničkáře Pokáče může pochlubit i sólovým singlem. K písni Doufám natočila videoklip, u kterého si poprvé vyzkoušela střih. "Natáčení probíhalo dva dny a projeli jsme různé zajímavé kouty jižní Moravy. Asi nejvíce budu vzpomínat na scénu u jezírka, ve kterém jsem se potápěla. Za velký výkon považuji už jen to, že jsem si zvládla obléct neopren," prozradila mladá zpěvačka.


Ivana Korolová zpívá, jaké to asi bude "v tom"

Ivana Korolová se hlásí se svým třetím singlem s názvem V tom, v němž s nadsázkou zpívá o tom, jaké to asi bude, až otěhotní. "Režisér klipu Michal Hruška skvěle téma zpracoval i po obrazové stránce," pochvaluje si zpěvačka, jejíž novinku zprodukoval Armin Effenberger. Ten dříve spolupracoval například s kapelami Mandrage či Oceán. Nejen po textové, ale také po vizuální stránce hravý song je předzvěstí debutového alba Ivany Korolové, které by mělo vyjít již na podzim tohoto roku.

 


Poetika
tančí se svou múzou

Kde Poetika čerpá inspiraci? To formace prozradila ve své nové písni Múza, která bude součástí chystaného druhého alba. Jak kapela v textu připouští, nápady na songy přicházejí v jejím případě nejčastěji v noci. "Nejlépe se nám tvoří, když vše kolem nás utichne a máme pocit, že jsme sami. Vyvolává to v nás pocit bezpečí a svobody - je to jako dálnice, po které jedeme sami. Právě tehdy se dostavují záblesky inspirace," prozradili členové Poetiky. Klip je i vzhledem k textu písně laděn do černobílé barvy.

LIVE: Poetika v pražském Lucerna Music Baru zářila, Mirai víc nudili než bavili

 


Katy Perry
se vrací ke svým popovým kořenům

Zatímco Poetika vsadila na černobílou, v novém videu Katy Perry to naopak barvami jen hraje. V novince Never Really Over zpívá o nikdy nekončící lásce a vztazích, které se navždy stanou naší součástí. Klip se zpěvačka rozhodla zasadit do hippie prostředí, které právě symbol nekonečna vystihuje. V celém videu pak hraje prim radost ze života a veselí, jako tomu bývalo ve zpěvaččiných začátcích.

RECENZE: Katy Perry vykročila ze své komfortní zóny. Witness není výjimečná deska, ale zaslouží si šanci

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Katarína Knechtová, Lanugo, Petra Göbelová, Ivana Korolová, Poetika, Katy Perry

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít