TOP 6 videoklipů týdne: Marta Jandová zpívá o barvách, Štěpán Urban o odcizení, Nebe vytahují Eso

Vydáno 23.04.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Velikonoční týden byl na novinky bohatý. Po více než třech letech od účasti v SuperStar představil svůj debutový singl Štěpán Urban, nelenila ani Marta Jandová a s klipem k songu Eso potěšila své příznivce skupina Nebe. Ellie Goulding vzpomíná na dobu, kdy jí bylo šestnáct, Hozier na svoje začátky a LSD dali dohromady další pestrobarevný klip.

TOP 6 videoklipů týdne: Marta Jandová zpívá o barvách, Štěpán Urban o odcizení, Nebe vytahují Eso TOP 6 videoklipů týdne: Marta Jandová zpívá o barvách, Štěpán Urban o odcizení, Nebe vytahují Eso


Marta Jandová
zpívá o důležitosti barev v životě

V loňském roce vydala Marta Jandová své první sólové album, které pojmenovala Barvy. Teď z něj vysílá do éteru také stejnojmenný singl, k němuž pod taktovkou Václava Noida Bárty vznikl videoklip. "Jsem šťastná, že se mnou klip dělal Vašek, protože spolu máme skvělý vztah. Líbí se mi jeho snové pojetí písničky, která se zamýšlí nad lidským životem. Rodíme se s kyblíkem bílé barvy a naše životní události nám tu bílou postupně zabarvují," prozradila zpěvačka, jejíž vizuálně snové zpracování songu Barvy jen podtrhlo jeho naléhavost.

RECENZE: Marta Jandová si udělala radost sólovou deskou Barvy

 


Nebe
vydávají novinku Eso. Poslední před pauzou

Skupina Nebe v minulém týdnu překvapila fanoušky hned dvakrát. Nejprve je potěšila vydáním klipu k songu Eso, který dle slov kytaristy Štěpána Petrů vypráví příběhy několika lidí, jež si své eso už vytáhli. "Některé jsou smyšlené, některé ne. Například biker Dan Bařák, který ve dvou letech přišel o levou nohu, je opravdu můj kamarád z dětství, vyrůstali jsme spolu a jeho životní postoj je mi inspirací dodnes," prozradil Petrů. Druhá zpráva byla méně radostná. Zpěvák Petr Harazin se rozhodl nastoupit na protialkoholní léčbu, kvůli čemuž formace ruší veškerá letní vystoupení.

VIDEO: Nebe představují své Eso. Zpěvák Petr Harazin se zároveň chystá na protialkoholní léčbu

 


Štěpán Urban představuje debutový singl

Tři roky nebylo o Štěpánovi Urbanovi moc slyšet. Kromě koncertování s Emmou Drobnou, kterou doprovázel na kytaru, se ze scény stáhl a uzavřel sám do sebe. Teď o sobě ale finalista SuperStar dává opět vědět. Do světa vysílá singl Candy, který nahrál společně se svou novou kapelou URBN. Videoklip se nebál pojmout trochu kontroverzně. Ukazuje totiž lásku dvou žen v poměrně choulostivých scénách. "Neřekl bych, že je klip vyloženě erotický, spíš jsme chtěli ukázat lásku v té nejčerstvější podobě - první zamilování a intimní poznávání s tím spojené. Ovšem ne všechno může být přesně tak, jak bychom chtěli, takže ke konfliktu či odmítnutí dojít musí," uvedl jednadvacetiletý zpěvák.

Emma Drobná interview: V SuperStar jsem zapomněla, kdo jsem


Ellie Goulding prozrazuje, co dělala v šestnácti

Na spadnutí je nová deska Ellie Goulding, právě vydala druhý singl z ní. Sixteen je, jak už název napovídá, o době, kdy jí bylo šestnáct let. Zrovna tento věk byl pro ni hodně zlomový. Jak se nechala slyšet, doufá, že: "stejně jako ji, vezme i posluchače tahle skladba do doby, kdy byli teenageři a měli spoustu ztřeštěných snů.”


Parta LSD s dalším veselým klipem

LSD - to je název složený z počátečních písmen umělců, kteří na projektu spolupracují. Jsou jimi Rapper Labrinth, zpěvačka Sia a producent Diplo. I tento klip k songu No New Friends je v duchu těch předchozích - trochu z jiného světa, trochu ulítlý a hodně barevný. 


Hozier vzpomíná na svoje začátky

Nový klip písničkáře Hoziera je o jeho vzpomínkách na "sweet music", která ho formovala při psaní jeho prvních skladeb. Píseň je z alba Wasteland, Baby!, které vyšlo začátkem března a v jeho rodném Irsku se dostalo na první příčku hitparády. Hozier přijede už 27. srpna do pražského Fora Karlín.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Marta Jandová, Nebe, Štěpán Urban, Ellie Goulding, Hozier, LSD

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít