TOP 6 videoklipů týdne: Slza spojila síly se Celeste Buckingham, Justin Timberlake nás zavede do lesa

Vydáno 06.02.2018 | autor: Lucie Šimůnková

V aktuálním týdenním přehledu nových videoklipů se podíváme hned do několika koutů světa. Z domácích interpretů se nám představí Slza a Celeste Buckingham a také Timmy White, který vypustil do světa svůj první anglicky zpívaný singl. Hailee Steinfeld nás s sebou vezme do Paříže a Monte Carla a s Justinem Timberlakem navštívíme americký les. Novinky si přichystaly také Pink a Halsey.

TOP 6 videoklipů týdne: Slza spojila síly se Celeste Buckingham, Justin Timberlake nás zavede do lesa TOP 6 videoklipů týdne: Slza spojila síly se Celeste Buckingham, Justin Timberlake nás zavede do lesa


Petr Lexa ze Slzy prožívá se Celeste Buckingham těžké rozchodové období

Skladba Na srdci je o rozchodu dvou lidí, kteří se snaží svůj vztah ukončit tak, aby v jejich myslích zůstal jako krásná vzpomínka. Příběh je vyprávěný prostřednictvím jejich vzpomínek a má otevřený konec, tudíž má ve výkladu divák volnou ruku. Retrospektivní prostřihy klipu nás lehce matou, ale nakonec vidíme, že to Petr Lexa se Celeste zvládli a do zdárného konce došli. Píseň pochází z alba Holomráz, které Slza vydala loni v listopadu. 

Slza interview: Současný pop pro nás není jen o zvuku a písničkách, ale o celkové filozofii

Justin Timberlake nás zavede do lesa

Čtvrtý klip v pořadí vyšel ve stejný den, kdy Justin vydal i svou stejnojmennou desku Man Of The Woods. Ve videu nás zavede do lesa, kde sám sebe zajímavými záběry prezentuje jako "obyčejného týpka", co se nebojí práce. Vezme nás do domku na stromě, na člun nebo na vesnickou tancovačku. Skvělým fórem tvůrců je ztvárnění vokalistů, což jsou kloni samotného Justina. Klip je skvělou sebeironií. Pobaví a stejně tak dobře se nový singl poslouchá.

RECENZE: Justin Timberlake zapustil kořeny a složil kult své doby

Halsey se omlouvá svému příteli

Ashley Nicolette Frangipane, známá pod uměleckým jménem Halsey, pouští do světa svou novou baladu Sorry. Omlouvá se v ní svému přiteli, že se k němu nechovala vždy fér. I přesto si ale pamatuje, kdy má narozeniny nebo jaká je oblíbená skladba jeho matky. Její klip ale textu ani zdaleka neodpovídá. Jedná se spíše o metaforu, kdy se Halsey zakrvácená prochází po válkou zničeném staveništi. Halsey ho spolurežírovala se Singem J Leem. 

Pink bojuje za práva žen

Pink posílá do světa zbrusu nové video k songu Wild Hearts Can´t Be Broken. Oproti jejím předešlým klipům se tento vyznačuje svou jednoduchostí. V minimalistickém černobílém snímku plném emocí vidíme Američanku osamocenou zpívat před tmavým plátnem, na okamžik se tam mihne i její dcera. Píseň je jakousi hymnou pro všechny dívky a ženy na světě. Podněcuje je, aby bojovaly za svá práva. Na jejich počest a jejich jménem se zpěvačka rozhodla nadaci UNICEF, kterou je velvyslankyní, darovat větší finanční obnos.

 

Timmy White se v novém klipu nechal tetovat

Timmy White vydává svůj první anglicky zpívaný singl. K písničce Better With You natočil do tmavých barev laděný klip, v němž se octne také v Unholy Tattoo Studio, kde si nechá udělat několik tetování. Jde například o nápisy PAIN a LOVE, jimiž mu tatérka ozdobí prsty na rukou. Mimo jiné se rodák z Roudnice nad Labem ve videu prohání za deštivého večera autem po Pražském okruhu nebo zpívá v opuštěné budově. "Akční" záběry jsou střídány pohledy na zpěváka pobývajícího v tmavé místnosti, v níž černé barvě kontrastují pouze bílé rty a mikina Timmyho Whitea.

 

Hailee Steinfeld si užívá slunné Francie

V romantickém videu ke skladbě Capital Letters, která se rozezní také ve filmu Fifty Shades Freed, si Hailee Steinfeld užívá se svým přítelem krás Paříže a slunečného Monte Carla. Dovádí spolu na pláži, koupou se v průzračném moři, nahánějí se v hotelu nebo se líbají před Eiffelovou věží při západu slunce. Na písni Capital Letters se podílel sedmadvacetiletý producent Bloodpop, který již dříve spolupracoval s Lady Gaga nebo Justinem Bieberem.

Témata: Celeste Buckingham, Slza, Justin Timberlake, Timmy White, Pink, HalseyHailee Steinfeld

Autor: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít