VIDEO: Křehká Kateřina Marie Tichá splynula s přírodou

Vydáno 30.10.2015 | autor: Josef Martínek

Písničkářka Kateřina Marie Tichá byla sice v poslední době vidět hlavně díky koncertům se skupinou Jelen, nyní se ale konečně vrací s novou autorskou tvorbou. Právě vycházející EP Otazníky uvádí stejnojmenný singl.

VIDEO: Křehká Kateřina Marie Tichá splynula s přírodou Kateřina Marie Tichá vydává autorské EP Otazníky

Kateřina, která dává v novince prostor své něžnější poloze hlasu, ale překvapí i úderným a zvučným refrénem, navazuje na tradici českých písničkářek. Skladby si píše sama a dokáže jim vtisknout křehkost a poodhalit kousek ze své jemné holčičí duše. Také proto působí novinka mile a upřímně, i když trochu naivně.

Jelen se chystá na turné, v Praze už je vyprodáno. Vystoupí i na Žebříku

Videoklip se natáčel v Jizerských horách pod vedením režiséra Jonáše Červinky a obsahuje líbivé záběry z přírody. Dějově sice nenabízí žádnou zajímavou zápletku, k tomu, jak „čistě“ Tichá působí, se ale hodí.

Zpěvačka, která na sebe poprvé upozornila před 3 lety singlem Vzpomínej, vyrazí jako host na nadcházející Backstage Tour skupiny Jelen. "Jen během letošního léta jsme odehráli s Jelenama více než 80 společných vystoupení. Je to obrovská  zkušenost. Jak muzikantská, tak i ta lidská. Deset lidí, co milujou muziku, na cestách. Je v tom hodně svobody a zároveň pocit sounáležitosti,“ vypráví Kateřina své zážitky.

text: Josef Martínek

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít