VIDEO: Martin Harich je pod lampami dravý i taneční. K novému singlu natočil hned dva klipy!

Vydáno 17.05.2016 | autor: Josef Martínek

Martin Harich představuje svou vlastní, letní, anglicky zpívanou píseň Under The Lamps v tanečním rytmu, na který u něj posluchači nejsou zvyklí. Novinka přesto odpovídá tomu, co mají v jeho tvorbě rádi. Vydává k ní dokonce hned dva klipy. 

VIDEO: Martin Harich je pod lampami dravý i taneční. K novému singlu natočil hned dva klipy! Martin Harich připravuje EP, na které naváže i celou deskou

Under The Lamps je letní skladba, ke které Martin Harich složil sám hudbu i text. I přes taneční rytmus je v písni patrná jeho láska k britské kytarové hudbě. Právě zvuk na pomezí akusticky a elektroniky, který postupně graduje, přidává skladbě na osobitosti a dravosti. Takhle se pop v českých či slovenských podmínkách dělá málokdy! 

VIDEO: Martin Harich hrál v kavárně hity svoje, Anety Langerové i Christiny Aguilery

Léto má Martin spojené s relaxací a duševní hygienou formou buskingu, kdy cestuje ve své staré dodávce po evropských metropolích a hraje na ulicích pro radost turistům i sobě. A právě v jeden takový večer složil pod pouličními lampami skladbu Under The Lamps. Finální aranžmá skladby svěřil Martin Jánu Zborovjanovi, který není "postižený" masovou tvorbou pop music a spolupracoval s ním už na písních Chocolate a Tichý večer. Ján, který se věnuje studiové práci, hledání zajímavých zvukových nahrávek a výrobou zvukových bank, vtiskl původnímu stylu Martina výslednou taneční atmosféru. 

vložte odkaz, text nemažte

Natočení a střih videoklipu svěřil Martin Kubovi Krškovi, záběry byly natočeny během jediného dne, všichni zúčastnění vstávali už v pět hodin. K nahrávání Maťo přizval i svou nejbližší rodinu a přátele, včetně sestry Lenky. Výsledkem jsou dva videoklipy, které Martin vydává současně. První z nich je v klasickém pojetí, zde vystupuje jen s kytarou a atmosféru večerních pouličních lamp evokuje zapadající slunce. Druhý snímek je lyric & translate videem, které je doplněno původním anglickým textem a jeho překladem do slovenštiny. Martin tím chtěl píseň více přiblížit svým krajanům na Slovensku a v Čechách.

BLOG: Martin Harich píše o britském X Factoru i o tom, proč neodvysílali jeho vystoupení

Aktuálně Martin pracuje na dalším projektu slovensky zpívané EP desky, která bude obsahovat tři již vydané písně - Tichý večer, Kde bolo tam bolo a Čo potom - a dvě nové skladby. Deska ponese název Pátram a bude předzvěstí velkého alba, které by Martin rád vydal "do roka a do dne". EP plánuje vydat ještě před létem. Koncem srpna proběhne na Moravě čtvrtý ročník Harikempu - prodlouženého víkendu, jenž tráví Martin se svými fanoušky. Tato dovolená je plná hudby, zábavy, společných aktivit a odpočinku. 

tz, jm

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít