VIDEOPREMIÉRA: Mydy Rabycad pomáhají novým klipem a sérií pohlednic seniorům

Vydáno 29.12.2016 | autor: redakce

Mydy Rabycad opět spojili síly s designérem Pavlem Fuksou, aby společně připravili lyric video ke skladbě Be True z alba Glamtronic. Fuksa navrhl 48 různých designů pohlednic, na kterých je v mnoha obměnách text písně. Jednotlivé pohlednice z klipu je možné vydražit v aukci, jejíž výtěžek poputuje seniorům. Každá pohlednice bude vytištěna jen jednou. Fanoušci Mydy Rabycad tak získají cenný originál.

VIDEOPREMIÉRA: Mydy Rabycad pomáhají novým klipem a sérií pohlednic seniorům Mydy Rabycad na koncertě v Lucerna Music Baru. Foto: Tomáš Klíma

"Klasické pohledy mají v sobě stále nějaké kouzlo. V dnešním světě, kdy je komunikace tak strašně rychlá, je hezké, když si na vás někdo udělá čas a ručně napíše a odešle dopis nebo pohled. Pavel opět odvedl úžasnou práci, z těch pohledů máme obrovskou radost," líčí zpěvačka Žofie Dařbujánová a dodává: "Be True je v rámci alba Glamtronic trochu jiná. Je to pro mě velmi osobní záležitost, jako jedinou jsme ji nikdy nehráli naživo. A na rozdíl od většiny naší tvorby je více lyrická. Tak jsme se rozhodli, že se o ni touhle formou podělíme."

DRAŽBA POHLEDNIC PROBÍHÁ ZDE

Aukce pohlednic končí na Tři krále 6. ledna. Pravidla aukce jsou jednoduchá. Do komentářů pod obrázkem svého favorita může na facebooku kapely zájemce přihazovat s tím, že vyvolávací cena každého pohledu je 100 Kč. Kdo nabídne nejvyšší částku, získává pohled. "Na pohled dle libosti můžeme napsat jakýkoliv vzkaz a poté ho odešleme vám, nebo někomu, koho budete chtít touto maličkostí potěšit." Výtěžek z akce pomůže Sociálnímu odlehčovacímu centru v Praze 7, které se specializuje na citlivou a všestrannou pomoc seniorům.

ROZLUČKA S ALBEM GLAMTRONIC

"Je to skvělý pocit, když skrze svoji hudbu můžeme někomu pomoct a jiným zas udělat radost. Co je víc? Když můžeme, rádi pomůžeme. Teď už je jen na lidech, jakou měrou společně seniorům pomůžeme. Doufáme, že se tahle akce vyvede a třeba by se něco obdobného mohlo opakovat i v budoucnu." uzavírá Nèro Scartch.

BLOG: Mydy Rabycad o nahrávání v Red Bull Studios v Berlíně: Byl to neuvěřitelný pocit!

Mydy Rabycad mají za sebou veleúspěšný rok: Sklidili úspěch v Jižní Koreji, jakožto teprve druhé české kapele se jim podařilo zahrát na legendárním britském festivalu v Glastonbury, objeli s dechberoucí show většinu předních českých festivalů, na podzim poprvé vyprodali pražský Lucerna Music Bar a nedávno také nahráli tři nové singly v prestižním berlínském Red Bull Studiu, kam jsou interpreti pozvání pouze tehdy, když zkušené vedení studia shledá jejich tvorbu dostatečně zajímavou. Nyní kapela rekapituluje a na svém facebookovém profilu přislíbila "několik vánočních bonusů".

vložte odkaz, text nemažteMydy Rabycad vydali své v pořadí druhé studiové album Glamtronic už v březnu 2015. Od té doby spatřil světlo světa jediný videoklip a letos v září už kapela vydala zbrusu nový singl Just Dance, který by se měl objevit na nadcházející desce. Jak se stalo, že se nyní opět vrací do minulosti? "Desku Glamtronic milujeme, je na ní pro nás spousta silných písní. Jen jsme dlouhou dobu nemohli najít správné tvůrce, kteří by se chopili našich myšlenek a dokázali je rozvinout tak aby to naplňovalo naše i jejich představy," líčí své zkušenosti frontwoman Žofie Dařbujánová.

"Teď přichází čas, kdy už pomalu kapitolu Glamtronic uzavíráme a soustředíme se na nové věci. Našli jsme ale skvělé autory, na které se můžeme plně spolehnout, tak proč se nezačít loučit s Glamtronicem v plné parádě?" dodává. Kromě klipu k Be True chystá totiž kapela ještě jedno video k tomuto albu.

tz, jm, foto: Tomáš Klíma (koncert), Mikuláš Pejcha (Red Bull Studios)

Témata: Mydy Rabycad, Be True, lyric video, dražba pohledů, Žofie Dařbujánová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít