Zemřel Lemmy Kilmister, legenda z Motörhead. Bylo mu 70 let

Vydáno 29.12.2015 | autor: admin

Jen pár dní po svých 70. narozeninách zemřela jedna z největších rockových ikon 20. století. Lemmy Kilmister, frontman Motörhead, následuje na onen svět svého ex-kolegu z kapely Phila Taylora, který odešel před pár týdny. V únoru měli Motörhead zahrát v Praze. 

Zemřel Lemmy Kilmister, legenda z Motörhead. Bylo mu 70 let Ještě v červenci hrál Lemmy v Plzni. Foto: Petr Tibi

"Není žádný jednoduchý způsob, jak to říct. Náš mocný, vznešený přítel Lemmy dnes zemřel po krátké bitvě s extrémně agresivní rakovinou," oznámila skupina na Facebooku. "Nedokážeme vyjádřit náš šok a smutek, na to neexistují slova. Řekneme k tomu víc v následujících dnech, ale teď, prosím, pouštějte Motörhead nahlas..." dodali. Přesně tak by prý Lemmy chtěl, aby se na něj vzpomínalo. 

Phil Taylor byl ikonou Motörhead, vlastní smrt přežil o 14 let

Motörhead se zformovali v roce 1975 a jejich tvorba má své pevné místo ve výkladní skříni tvrdé muziky. Sám Lemmy se nejen díky své hudbě, ale především také zásluhou svého zjevu a charismatu brzy stal jednou z největších osobností světové metalové scény. Čeští fanoušci ho mohli naposledy zažít v červenci na festivalu Rock for People Europe v Plzni.

Druhý den Rock for People Europe: Guano Apes, Motörhead a vedro

Dalšího setkání s Lemmym se už nedočkají, přestože bylo za rohem. Na 18. února byl totiž v plánu společný koncert Motörhead s Girlschool a Saxon v pražském Foru Karlín. 

jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít