Žižkovská noc: Tři dny a tři noci na šedesáti scénách startují

Vydáno 17.03.2016 | autor: redakce

Na tři dny a tři noci se opět spojí ty nejzajímavější podniky po celém Žižkově a přilehlých čtvrtích do unikátního festivalového světa! Šestý ročník multižánrového festivalu Žižkovská noc nabídne ve dnech 17. až 19. března 2016 přes šedesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích. Těšte se na obsáhlý program, který bude zahrnovat přes tři stovky interpretů z celého světa. A jako vždy za minimální vstupné na celý festival.

Žižkovská noc: Tři dny a tři noci na šedesáti scénách startují Hentai Corporation na Žebříku 2013. Dorazí v tomto úboru i na Žižkovskou noc?

Čtvrtek bude věnován malebným žižkovským zákoutím, kouzelným kavárnám, klasickým putykám, hospůdkám a galeriím. Žižkov není jen o velkých klubech, ale i o těchto malých místech, které vytvářejí jedinečný duch tohoto místa - genius loci.

Na co se těšit v březnu: Žebřík pozná vítěze, Brian May zahraje čtyřikrát v Česku

Páteční program tradičně představí kapely a obsáhlou divadelně-literární dramaturgii na patnácti scénách. Organizátoři nově přidali do programu DJskou Žižkovskou noc, která nabídne line-up napříč celým elektronickým spektrem od d'n'b, techno, house přes breakbeat, dubstep, ambient až po ty nejokrajovější subžánry. To vše na patnácti scénách se šedesáti DJs z Česka a řadou hostů ze zahraničí.

Sobota patří hlavně kapelám, které naplní takřka čtyřicet scén. Těšit se můžete také na Žižkovský market v magických prostorách rondokubistického divadla Venuše ve Švehlovce. Vystoupí třeba Paulie Garand, Hentai Corporation, Smack, Fast Food Orchestra, Pio Squad a mnoho dalších. Pravidelné festivalové autobusové linky vás v pátek i sobotu dopraví přesně tam, kam budete potřebovat.

Žižkovská noc - to jsou tři dny, tři noci a přes tři stovky interpretů. Je jen na vás, jak si ji užijete. 

tz, jm, foto: Petr Tibi

zavřít