Adrian T. Bell odehraje na Cargo Gallery poslední letošní koncert. Chystá novou sólovku i album s The Prostitutes

Vydáno 04.08.2017 | autor: redakce

Zpěvák a skladatel Adrian T. Bell, který je mimo jiné známý ze skupiny The Prostitutes, slibuje další společné album i pokračování sólové tvorby. V Cargo Gallery na pražské Náplavce odehraje 10. srpna v rámci Glenfiddich Razor Night svůj poslední letošní koncert.

Adrian T. Bell odehraje na Cargo Gallery poslední letošní koncert. Chystá novou sólovku i album s The Prostitutes Adrian T. Bell odehraje na Cargo Gallery poslední letošní koncert. Chystá novou sólovku i album s The Prostitutes

V roce 2013 vydal sólový debut Different World, za nějž získal cenu kritiků Apollo, loni na něj navázal albem Night and Day, a letos se opět chystá do studia. Nejen se svým vlastním materiálem, ale také s kapelou The Prostitutes

RECENZE: Adrian T. Bell smeká klobouk minulosti a staví se čelem současnosti

"Myslím, že je na čase posunout se zase o kus dál. Mám rozdělaný materiál, a rád bych mu dal nějakou formu. Opět jsem přizval producenta Michaela Rendalla, se kterým vždycky vzniká dobrá tvůrčí chemie, a tak se těším, co vznikne," říká třiapadesátiletý hudebník, který se narodil v anglickém Newcastlu a od roku 1992 žije v Praze.

"Pro svůj sólový projekt jsem se rozhodl, protože mi umožnil realizovat se trochu jinak. Jako písničkář, nejen jako frontman. Ale energie kapely je také životodárná, a pro mě moc důležitá. Přece jen se spolu známe přes deset let a jsme na sebe nějak napojení," doplňuje.Na pražské Cargo Gallery odehraje svůj hudební set během prvního pražského festivalu Glenfiddich Razor Night, představí průřez svou sólovou tvorbou, a možná dojde i na některou z jeho připravovaných novinek.

LIVE: Adrian T. Bell křtil ve znamení elegance

"Neměli jsme moc času na sehrávání nových věcí, protože ze dvou kluků z kapely se nedávno stali hrdí novopečení tatíci, a tak měli dost práce doma, ale třeba překvapíme," říká. Spojení skotské whisky, hudby a barbershopů vnímá navíc jako srdeční záležitost, která mu evokuje celou řadu vzpomínek.

tz, jm, foto: Čestmír Jíra

Témata: Adrian T. Bell, The Prostitutes, Cargo Gallery

zavřít