AUDIO: Martin Harich pátrá na novém EP po smyslu života

Vydáno 15.09.2016 | autor: redakce

Martin Harich, který se účastní aktuální série show TV Markízy Tvoja tvár znie povedome, vydává nové EP s názvem Pátram. Novinka navazuje po dvou letech na jeho poslední akustické CD. Vydání doprovází klubové turné Red Head Tour, během kterého odehraje 15 koncertů po celé ČR.

AUDIO: Martin Harich pátrá na novém EP po smyslu života Martin Harich pátrá na novém EP po smyslu života

"Tato deska musela uzrát, skladby na ní jsem pečlivě a dlouho vybíral i aranžoval: Představují moji životní pouť za poslední dva roky," říká Martin Harich. Album obsahuje pět skladeb, z nichž dvě - titulní Pátram a Kam sa to podelo - jsou úplně nové. Doplňují je tři vybrané singly, které byly dosud vydány jen v elektronické podobě. Martin se po několika vydaných anglicky zpívaných písních vrací ke své rodné slovenštině, která mu je nejbližší.

VIDEOROZHOVOR: Martin Harich: Už vím, že dobrá hudba nemusí být jen hustá a mastná

Fotka na přebalu desky, která pochází ze zpěvákovy poutě do Santiaga de Compostela, předznamenává i výběr skladeb. Cestu absolvoval přesně před dvěma lety a prošel během ní o samotě pěšky přes 700 kilometrů. Harich přináší vlastní texty, hudbu i aranže. Výjimkou je pouze skladba Tichý večer, ve které zhudebnil báseň padlého povstaleckého básníka Marcela Herza.



Závěr tohoto roku bude patřit klubovému turné Red head tour, které absolvuje se dvěma dalšími interprety - Pavlem Calltou a Jakubem Děkanem. Turné obsahuje celkem 15 koncertů a české publikum tak bude mít možnost slyšet osobně kromě stávajícího repertoáru také koncertní verze písní z alba Pátram.

vložte odkaz, text nemažte

Turné startuje Martin 19. října v Plzni v klubu Anděl Café a další koncerty odehraje například v Praze v Music clubu La Loca nebo v Ostravě v klubu Barrák. Kompletní program turné a dalších koncertů naleznete zde. Deska vychází ve vlastním vydavatelství HARIX, s.r.o. a bude k dostání v obchodech, na všech koncertech a spolu se staršími alby také na e-shopu.

Z alba si nyní můžete poslechnout dvě nové skladby. 

tz, jm

Témata: Martin Harich, Jakub Děkan, Pavel Callta, Tvoje tvár znie povedome

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít