AUDIO: Martin Harich pátrá na novém EP po smyslu života

Vydáno 15.09.2016 | autor: redakce

Martin Harich, který se účastní aktuální série show TV Markízy Tvoja tvár znie povedome, vydává nové EP s názvem Pátram. Novinka navazuje po dvou letech na jeho poslední akustické CD. Vydání doprovází klubové turné Red Head Tour, během kterého odehraje 15 koncertů po celé ČR.

AUDIO: Martin Harich pátrá na novém EP po smyslu života Martin Harich pátrá na novém EP po smyslu života

"Tato deska musela uzrát, skladby na ní jsem pečlivě a dlouho vybíral i aranžoval: Představují moji životní pouť za poslední dva roky," říká Martin Harich. Album obsahuje pět skladeb, z nichž dvě - titulní Pátram a Kam sa to podelo - jsou úplně nové. Doplňují je tři vybrané singly, které byly dosud vydány jen v elektronické podobě. Martin se po několika vydaných anglicky zpívaných písních vrací ke své rodné slovenštině, která mu je nejbližší.

VIDEOROZHOVOR: Martin Harich: Už vím, že dobrá hudba nemusí být jen hustá a mastná

Fotka na přebalu desky, která pochází ze zpěvákovy poutě do Santiaga de Compostela, předznamenává i výběr skladeb. Cestu absolvoval přesně před dvěma lety a prošel během ní o samotě pěšky přes 700 kilometrů. Harich přináší vlastní texty, hudbu i aranže. Výjimkou je pouze skladba Tichý večer, ve které zhudebnil báseň padlého povstaleckého básníka Marcela Herza.Závěr tohoto roku bude patřit klubovému turné Red head tour, které absolvuje se dvěma dalšími interprety - Pavlem Calltou a Jakubem Děkanem. Turné obsahuje celkem 15 koncertů a české publikum tak bude mít možnost slyšet osobně kromě stávajícího repertoáru také koncertní verze písní z alba Pátram.

vložte odkaz, text nemažte

Turné startuje Martin 19. října v Plzni v klubu Anděl Café a další koncerty odehraje například v Praze v Music clubu La Loca nebo v Ostravě v klubu Barrák. Kompletní program turné a dalších koncertů naleznete zde. Deska vychází ve vlastním vydavatelství HARIX, s.r.o. a bude k dostání v obchodech, na všech koncertech a spolu se staršími alby také na e-shopu.

Z alba si nyní můžete poslechnout dvě nové skladby. 

tz, jm

Témata: Martin Harich, Jakub Děkan, Pavel Callta, Tvoje tvár znie povedome

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít