LIVE: Tata Bojs oslavili Den otců v Cargo Gallery! Došlo na luskání prstů i diskohrátky

Vydáno 20.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

Třetí červnová neděle patří tradičně oslavám Dne otců, my jsme u jedné z nich nechyběli. Navštívili jsme Tátafest, slavící už 10. ročník, jenž si našel zázemí na lodi Cargo Gallery na pražské Náplavce. O završení programu se postarali Tata Bojs.

LIVE: Tata Bojs oslavili Den otců v Cargo Gallery! Došlo na luskání prstů i diskohrátky Tata Bojs oslavili Den otců v Cargo Gallery. Foto: Tomáš Klíma

TATA BOJS
CARGO GALLERY
19. 6. 2016

Od doprovodného programu se čekalo více, než bylo slíbeno, ať už šlo o samotné slavící otce, táty, tatínky či jejich ratolesti. Na místě byl pouze malý výtvarný koutek, kde si přišly na své děti a mohly si vyrobit námořnickou čepici či jiná umělecká díla. Návštěvníci se mohli nechat zvěčnit u fotokoutku s knírky. Liga otevřených mužů si pak zvolila Tátu roku.

S APOLENKOU NA PÓDIU

Symbolickou tečku za odpolednem udělala skupina Tata Bojs, která má slovo "táta" ve svém názvu. Ideálními kandidáty byli i proto, že už jsou ve věku otců a sami mají děti. Kluci z Haunspalky vyzobali z repertoáru takové kousky, aby si děti přišly na své a nenudily se.

Tata Bojs zahráli v Cargo Gallery všem tatínkům

S nástupem si dali načas, moderátor je musel několikrát vyzvat. Koncert zahájili písní Ahoj děti. Mardoša poděkoval a přivítal přítomné prcky, kteří na lodi převažovali. Na pódium k Milanu Caisovi přišla jeho dcera Apolenka, která seděla tiše a nehnutě celou dobu vedle něj. U písně Vozíček Cais prohodil omylem sloky, ale kdyby na to neupozornil, nikdo by si toho nejspíš ani nevšiml.

ŠPATNÉ SVĚTLO, ALE DOBRÝ ZVUK

Skupina byla špatně nasvětlená, polovinu jsme viděli a polovina se schovávala v příšeří. Naštěstí Mardoša byl v té nasvětlené části, takže diváci nepřišli o jeho zajímavé taneční kreace, které jsou pověstné. Zařadili i nejrychlejší píseň Šťastnější a pak si zahráli na Skovku.

vložte odkaz, text nemažte

Na své si přišly i maminky, kterým věnovali song Radioamatér. Při Ztraceni v překladu došlo na luskání prstů všech přítomných. Podle Caise je to daleko lepší a kouzelnější zvuk než například samotné tleskání. V Attention Aux Hommes si vystřihl Mardoša svoje spontánní fistulové sólo, kterým všechny překvapil, včetně samotného Caise, až zapomněl, co má říkat v mluvené vsuvce. Konec patřil jejich klasice Pěšáci, bez které by to nešlo.

DISCO HRÁTKY NA ZÁVĚR

Zazněly dva přídavky, děti při nich vylezly na pódium, tancovaly a poskakovaly vedle muzikantů. Jedním byl novější Antikvariát a druhým Růžová armáda, skladba, která se objevila na desce Biorytmy a "Tatáči" ji považují za svoji nejvíc disco píseň. Po koncertě ještě pánové chvíli pařili nejenom se svými dětmi na pódiu.

text: Hana Bukáčková, foto: Tomáš Klíma

Témata: Tata Bojs, Cargo Gallery, Den otců, Náplavka, koncerty

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít