LIVE: Top 5 prvního dne Metronome festivalu - Massive Attack, Tom Odell nebo třicátníci Tata Bojs

Vydáno 23.06.2018 | autor: Hedvika Pajerová

Dvoudenní Metronome festival na pražském Výstavišti v pátek ovládli headlineři Massive Attack a Tom Odell. Pozadu nezůstali ani třicet let slavící Tata Bojs, Zrní nebo výjimečný Dj Ventolin.

LIVE: Top 5 prvního dne Metronome festivalu - Massive Attack, Tom Odell nebo třicátníci Tata Bojs LIVE: Top 5 prvního dne Metronome festivalu - Massive Attack, Tom Odell nebo třicátníci Tata Bojs


Tom Odell

Britský písničkář se nechal slyšet, že "Praha je nádherná". Pokud se mu v ní líbilo stejně, jako se návštěvníkům Metronome festivalu zamlouval jeho koncert, musí být Praha Tomovým nejoblíbenějším městem na světě. Na Výstavišti předvedl spolu s kapelou profesionální a velice vřelou show, během které se sám doprovázel na klavír. Postaral se tak o umělecký zážitek nejen pro příznivce jeho skladeb či indie popu jako takového.

V první den Metronome festivalu vystoupili Massive Attack, John Cale i Tom Odell

Ventolin

Chlapík s hipsterským vzhledem a spoustou krabiček daleko přesáhl hranice YouTube. Jeho "disco science" je naživo něco, co vás nenechá jen tak klidně stát, budete tančit, skákat a křičet "Don't mess with the SMS". Ventolin je unikátní také tím, že jako jeden z mála českých DJs hraje při svých vystoupeních živě, navíc do nich zapojuje nejen vlastní vokály, ale i činely nebo tamburínu. Jeho koncertní seznam na léto je doslova přeplněný, potkat ho na festivalech tak nebude problém.

Zrní

Po úspěšném akustickém turné Zrní opět zapojili své nástroje do zásuvky a festivalová sezóna může začít. Na Metronomu hráli na jediné vnitřní stage, koncert tak měl takřka klubovou atmosféru a výhodu skvělého zvuku. A protože takhle našláplá mladá pětice ví, jak roztančit publikum, odměnou jí byla nadšená masa fanoušků. Že se Zrní nebojí experimentovat, dokazuje i fakt, že nedávno jako první česká kapela odehrála koncert, kde se vstupné platilo v kryptoměně. Čím překvapí příště?

Massive Attack

Nejen Tata Bojs letos slaví třicet let. Od založení Massive Attack uplynula stejná doba a na triphopových matadorech jako by to ani nebyla znát. Do Prahy si s sebou přivezli hosty Young Fathers a předvedli profesionální výkon ponořený do temného ladění stage. Dojem kazily snad jen zbytečné částečně přeložené titulky do češtiny na plátně.

FOTOREPORT: Rock for People přilákal desítky tisíc lidí. Finále obstarali Massive Attack, The 1975 či Enter Shikari

Tata Bojs 30

Oslavu třicátých narozenin zahájili netradičním hostem - kapelou Sloky v čele s Janou Plodkovou. Ta svým oblečením i skladbami připomněla atmosféru roku 1988, kdy Tata Bojs vznikli, a během tří skladeb publikum doslova nacpané vnitřní stage pěkně rozehřála. Samotní oslavenci se do toho jako vždy pořádně obuli, střídali kostýmy, projekce a při svém dlouhém koncertu nenechali nikoho na pochybách, že život začíná ve třiceti!

text: Hedvika Pajerová, foto: David Webr

Témata: Metronome festivalu, Massive Attack, Tom Odell, Tata Bojs, Ventolin, Zrní

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít