Metalová chemie: Nový prvek v tabulce se možná bude jmenovat Lemmium po frontmanovi Motörhead

Vydáno 07.01.2016 | autor: redakce

Kdo si taky pamatuje, jak ve škole usínal při hodině chemie, když se měl učit periodickou tabulku prvků? Už brzy to možná bude větší zábava minimálně pro fanoušky skupiny Motörhead

Metalová chemie: Nový prvek v tabulce se možná bude jmenovat Lemmium po frontmanovi Motörhead Lemmy hrál s Motörhead v červenci 2015 na Rock For People Europe v Plzni. Foto: Petr Tibi

Internetem se šíří petice, aby se jeden ze čtyř nově objevených prvků jmenoval po Lemmym Kilmisterovi, minulý týden zesnulém lídrovi britských metalistů Motörhead. Šance, že se brzy v tabulce objeví Lemmium, nemusí být vůbec mizivá, neboť zástupci IUPAC (Mezinárodní unie pro čistou a aplikovanou chemii) koncem loňského roku uvedli, že jména nových prvků by mohla odkazovat i k významným osobnostem. Tou Lemmy nepochybně byl. 

Pohřeb Lemmyho Kilmistera se bude vysílat živě. Jděte se koukat do baru, vzkazují Motörhead

"Lemmy byl přírodní silou a podstatou heavy metalu. Věříme, že je na místě, aby IUPAC doporučila, že jeden ze čtyř nově objevených těžkých kovů by se jmenoval Lemmium," uvádí se v petici kolující světem internetu. Podepsaly již desítky tisíc lidí.

10 hudebních osobností, které nás v roce 2015 opustily

Nové prvky byly objeveny vědci v Japonsku a USA a očekává se, že jejich názvy budou zveřejněny v příštích několika měsících. 

Mirror, jm

zavřít