VIDEO: Voxel napsal singl Nádech po přechodu přes žhavé uhlíky. Na podzim ho čeká turné s cimbálovkou

Vydáno 01.09.2017 | autor: redakce

Písničkář Voxel představuje svou první zcela autorskou skladbu. Píseň Nádech je inspirována přechodem přes žhavé uhlíky, který již dvakrát absolvoval se svou manželkou. Poprvé si k ní napsal i text a všechny zvukové efekty nahrával "na pusu". 

VIDEO: Voxel napsal singl Nádech po přechodu přes žhavé uhlíky. Na podzim ho čeká turné s cimbálovkou VIDEO: Voxel napsal singl Nádech po přechodu přes žhavé uhlíky. Na podzim ho čeká turné s cimbálovkou

"Po dvou albech a pěti letech sólového hraní jsem cítil, že už je konečně čas přijít s něčím, co bude vycházet stoprocentně ze mě, ze svých vlastních prožitků. A proč Nádech? Už jsem se nechtěl stydět a dusit v sobě co prožívám, co zažívám a o čem bych chtěl zpívat - tak jsem se znovu nadechnul a začal psát novou hudební kapitolu," vysvětluje písničkář.

BLOG: Voxel o setkání s Jasonem Mrazem - Klid a bezprostřednost z něj sálaly do všech světových stran

Dosud psal Voxelovi texty jeho kolega Pokáč. Zvukové efekty v novém singlu nahrával "na pusu", což písni dodává vlídnou a pro ucho lahodící náladu. I díky tomu je novinka skutečně autentická a patří k tomu nejlepšímu, co zpěvák zatím vydal.

Producentem singlu byl Dalibor Cidlinský Jr. Voxel sám říká, že se trochu točí ve spirále, protože s Cidlinským spolupracoval už na začátku své kariéry. Nyní je ale o poznání dál a před producentovým zásahem měl jasnou představu, jak bude singl znít. 

Nádech zařadil Voxel i do programu svých aktuálních koncertů a podzimního PopFolklorTour, které odehraje netradičně s cimbálovou muzikou. S tou kromě vlastních skladeb odehraje i blok lidových písní. 

tz, jm

Témata: Voxel, Nádech, PopFolklor Tour

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít