POST SCRIPTUM (56): Pokémoni se už chytají i na koncertech. Rihanna a spol. zuří

Vydáno 28.07.2016 | autor: Simona Knotková

Frontman Years And Years není spokojený s dosavadní podobou sexuální výchovy, Rihanna s fanoušky, kteří si v hledišti chytají Pokémony - je tu poslední červencové Post Scriptum.

POST SCRIPTUM (56): Pokémoni se už chytají i na koncertech. Rihanna a spol. zuří Copak vidět Rihannu naživo nestojí za všechny Pokémony světa?

HOMOSEXUÁLNÍ VÝCHOVA DO ŠKOL

Olly Alexander, frontman britských Years And Years, propůjčil v loňském roce svou tvář kampani za bezpečný sex. V rozhovoru pro BBC 3 nyní také prohlásil, že by se o homosexualitě mělo vyučovat i v rámci sexuální výchovy.

RECENZE: Years & Years natočili i přes anonymní zvuk povedený debut

Již dříve v tomto roce britské ministerstvo školství sepsalo petici, která požaduje, aby školní osnovy zohledňovaly všechny orientace. Doposud však nebylo sehnáno potřebných sto tisíc podpisů, aby se návrhem poslanci dále zabývali.

Alexander na otázku, zda by ve školách zavedl homosexuální výchovu, odpověděl: "Ano. Moje sexuální výchova byla jenom o tom, jak nemít sex. Celé je to o tom, jak holku nedostat do jiného stavu. Což není špatné. S kamarádem jsme si ale v hodinách kreslili a říkali si: OK, ale když jsi kluk a máš sex s klukem, co se stane potom?"

vložte odkaz, text nemažte

Ve 21. století by zkrátka trochu té osvěty už nebylo na škodu.

POKÉMONI V KONCERTNÍCH HALÁCH

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Jmenuje se Pokémon Go a hrají ho teď všichni a všude. Výjimkou nejsou ani hudební akce. Jako by nestačilo, že už tak si je někteří návštěvníci pletou s mítinky amatérských kameramanů. Narazit však můžou ti, kteří s hráčskými úmysly zamíří na koncert Rihanny. Ta během show ve francouzském Lille dala jasně najevo, že si nepřeje, aby se Pokémon Go v hledišti hráli.

"Nechci vás vidět, jak píšete své přítelkyni nebo příteli. Nechci vidět, jak tu někdo chytá Pokémony," řekla tisícovému davu. (Své prohlášení ostatně zopakovala i na nedávném pražském koncertu.) Příznivci online ji za to sice zkritizovali, protože si za své peníze přece můžou dělat, co chtějí. Možná ale ještě není pozdě ve slovníku oprášit slůvko "respekt".

POST SCRIPTUM (53): Apple má fígl, jak zamezit mobilnímu nahrávání koncertů. Omezení svobody, nebo správný krok?

Tento aspekt lidské povahy ostatně zcela chyběl ženě na koncertě Beyoncé. Dalšími návštěvníky byla přistižena, jak nevzrušeně chytá Pokémony, zatímco jen pár metrů vedle ní prochází diva.

"Ta děvka hledá Pokémony! Hraje si tu a Beyoncé zpívá. Jen se podívej, kde je. Je hned vedle tebe na pódiu," zní komentář video dokumentace. Copak si jeho autor ale neuvědomuje, že dívka mohla na vysněném místě u stage najít Pikachu?!

text: Simona Knotková

Témata: Rihanna, Beyoncé, Pokémon Go, Olly Alexander, Years And Years

zavřít