TOP 6 videoklipů týdne: Ed Sheeran jako loutka, Jennifer Lopez touží po zásnubách

Vydáno 01.05.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Do nejlepší šestky videoklipů se tento týden dostala hned trojice českých interpretů. Kromě Thoma Artwaye a skupiny Stroy svou novinku představil také debutant MikAel, který vypustil do éteru svůj letní singl Easily. V přehledu nechybí ani videa Shawna Mendese, Eda Sheerana a Jennifer Lopez.

TOP 6 videoklipů týdne: Ed Sheeran jako loutka, Jennifer Lopez touží po zásnubách TOP 6 videoklipů týdne: Shawn Mendes zpívá o svých úzkostech, Jennifer Lopez touží po zásnubách


Nováček MikAel přináší svěží hit

MikAel je třicetiletý zpěvák a producent, který v těchto dnech vypouští do světa svůj svěží letní singl Easily z připravovaného alba Easy. Vydání debutové desky je naplánováno na léto nebo podzim 2018. Deset autorských a spoluautorských písní v anglickém jazyce stylově inklinuje k pop-rocku s elektronickými a funkovými vlivy. Hravé a taneční melodie plné současných samplů budou prý předností tohoto debutu. MikAel nyní pilně zkouší se svoji plnohodnotnou kapelou na živá vystoupení nejen v ČR. 

Eda Sheerana nahradila loutka

Dlouho očekávaný klip z alba Divide je na světě. Hitová balada Happier byla jasným favoritem na vizuální zpracování. Skladba v sobě neskrývá žádnou zapeklitou hlubokou myšlenku. Její text je natolik čitelný, že pokud by se tvůrci pustili do staré dobré klasiky, z videoklipu by se stal jeden velký kýč. Vsadili však na neotřelé loutky. Sheerana nahradili věrohodným zrzkem v malém provedení, slečnu, která je po ukončení vztahu znova štastná, loutkou z nafukovacích balonků. Dokonce se podařilo do klipu dostat i fóry, a tak diváky baví od začátku až do konce.

RECENZE: Ed Sheeran napsal do třetice všeho modrého svoji nejlepší desku

Thom Artway se zamiluje do gymnastky

O námětu klipu se vědělo již dlouho. Thom dokonce několik měsíců zpátky zval své fanoušky na natáčení do brněnské sportovní haly. Teď je dílo dokonáno. Nejenže má nové video skvělou myšlenku, ale i zpracování stojí za povšimnutí. Jak už jsme zmínili, klip se natáčel v Brně, ovšem záběry z ulice pocházejí z těch londýnských. Tam byl Thom pozván do studií YouTube Space. Dotáčeli se v nich závěrečné efekty, kdy se pár vznáší vysoko nad hlavami diváků.

Shawn Mendes zpívá o svém boji s úzkostmi

Shawn Mendes usilovně pracuje na své třetí studiové desce, která by měla vyjít ještě tento rok. Jako první singl z ní vypouští do světa píseň In My Blood, se kterou vystoupil na oslavě narozenin královny Alžběty II. Klip k songu je velmi jednoduchý, přesto však působí nejupřímněji ze všech, které mladý hudebník doposud vydal. Vypráví v něm o svém boji s úzkostmi, které ho už několik let provázejí. Videem chce říci, že po každé bouři přijde pomyslná duha. Zpěvák ležící na zemi v něm snáší nevlídné počasí i padání kusů skal, v závěru se pak ocitá na louce plné rozkvetlých květin.

Jennifer Lopez se chce vdávat

Jennifer Lopez představila svou novinku El Anillo (v překladu prsten) na letošním předávání cen Billboard Latin Music Awards a nyní ji vydává také ve vizuální podobě. V klipu se americká zpěvačka ujala role sebevědomé královny, která čeká, až ji její milý požádá o ruku. Video je plné nejen zlatých a stříbrných šatů, ale také tanečních choreografií. Na to, zda se Jennifer Lopez skutečně zásnub dočká, se budete muset podívat sami.

Skupina Stroy představuje singl Somebody Else

Česká skupina Stroy vypustí do světa co nevidět svou novou desku, která se od té předchozí bude lišit především jednodušším pojetí písní. Ještě před jejím vydáním však fanouškům představuje singl Somebody Else, k němuž natočila černobílý videoklip. S jeho konceptem přišel zpěvák a kytarista Michal Skořepa, jenž se kvůli jeho tvorbě dokonce naučil animovat. Samotné video je založené pouze na vystoupení formace Stroy, během kterého její členové opouštějí svou přirozenost a stávají se někým jiným.

Témata: Thom Artway, Ed Sheeran, MikAel, Shawn Mendes, Jennifer Lopez, Stroy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít