TOP 7 videoklipů týdne (77.): Thom Artway jako slepec, Halsey se zabouchla do tenisty

Vydáno 08.03.2016 | autor: David Stoklas

Sedmičku povedených klipů za minulý týden představují Thom Artway se slepým bezdomovcem, Major Lazer na pohřbu v Ghaně, Insania s jejich lekcí filozofie nebo David Gilmour a jeho animovaná podoba válečné vřavy. Pak tu máme ještě britskou senzaci Years & Years nebo domácí kapelu Všichni svatí.

TOP 7 videoklipů týdne (77.): Thom Artway jako slepec, Halsey se zabouchla do tenisty Thom Artway na novém klipu spolupracoval s Adamem Vopičkou.

PO ČEM TOUŽÍ YEARS & YEARS?

Je to snad krásná zpěvačka Tove Lo, která jim ve skladbě Desire přizpěvuje? Těžko říct. Jediné, co můžeme s jistotou konstatovat, je to, že klip k ní vyzařuje energii a onu touhu, o níž zpívají, vskutku barvitě. Elektropopová senzace z britských ostrovů zanedlouho zavítá do České republiky. Už 12. března rozezní prostory pražského Fóra Karlín hlavně albem Communion z minulého roku.

RECENZE: Years & Years natočili i přes anonymní zvuk povedený debut

HALSEY ZAMILOVANÁ DO TENISTY

Novým klipem mladičké zpěvačky Halsey se dostáváme na americkou přípravnou školu, kde se pilují znalosti, aby studenti na vysoké zářili. Halsey tam má ale kromě studia i jiné starosti - patří mezi ně i frajer s tenisovou pálkou. Na to, že debutovala teprve minulý rok v srpnu, má tahle holka jasnou vizi. Povedeným snímkem ke skladbě Colours o tom znovu přesvědčuje.

RECENZE: Halsey smíchala Lanu Del Rey s Katy Perry. Debut BADLANDS je vynikající

EXKURZE NA GHANSKÝ POHŘEB S MAJOR LAZER

Major Lazer je poměrně osobitý elektronický projekt. Dalším svým výtvorem jde této pověsti opět trochu více naproti. Ústřední motiv vizuálu k songu Light It Up je totiž rituál z pohřbu, který se koná v africké Ghaně. Remix tohoto songu momentálně válcuje hitparády a hostuje v něm například londýnský rapper s ghanskými kořeny Fuse ODG. Takže víme, odkud nejspíš vítr vane.

THOM ARTWAY A PŘÍBĚH SLEPÉHO MUŽE

Někdy je těžké najít někoho, kdo vám zahraje ve snímku hlavní roli. Mladý a nadějný zpěvák Thom Artway nemusel chodit daleko a do nového klipu obsadil svého kamaráda bez domova, se kterým se seznámil při hraní na ulici. Výsledkem je koncentrovaná autenticita, atmosféra se dá ždímat jako mokrý ručník. V květnu bychom se navíc měli dočkat dlouho očekávaného Thomova debutového alba.

AUDIO: Thom Artway, kandidát na Objev roku v Žebříku, je Blind Man

LEKCE FILOZOFIE S KAPELOU INSANIA

Že jste nedávali pozor při hodinách filozofie, vůbec nevadí.  Kapela Insania vám ráda přednese, co tvrdil německý filozof Friedrich Nietzsche. Všechno je samozřejmě pikantně okořeněno úderností a ironií, jak to máme rádi. Padne slovo i o násilí či náboženství, tudíž si na své přijde snad každý. O klip se postaral jejich dvorní tvůrce DNT2 a zvolil v něm jednoduchý zlato-bílý motiv, kterým se chtěl vysmát všem metalovým klišé.

ANIMOVANÁ VÁLKA OD DAVIDA GILMOURA

Válka a násilí vůbec nejsou pěkné věci. Osobitá animace v novém klipu legendárního Davida Gilmoura jim ještě o trochu více přidávají na děsivosti. Atmosféra zla ze zvláštně pojatého videoklipu přímo čpí i přesto, že je zpracovaný poměrně jednoduchou technikou. Skladba In Any Tongue je z Gilmourovy čtvrté sólovky Rattle That Lock, která vyšla minulý rok na podzim.  Předchozí sólovku přitom David Gilmour vydal už v roce 2008, takže se jednalo o docela významnou událost.

VŠICHNI SVATÍ UKAZUJÍ ZVÍŘATA, HISTORII A KRÁSY VESMÍRU

Když nevíte, co naskládat do hudebního videoklipu, dejte tam všechno. Zní to sice zvláštně, ale nakonec to spolu funguje. Nádherné krajiny, polární záře, krásy přírody a taje vesmíru jsou zkrátka sázka na jistotu. Píseň Jednou to skončí je ochutnávkou z jejich připravované desky, které se dočkáme už 15. března. Navíc můžete pražskou kapelu Všichni svatí vidět na turné se slovenskými matadory No Name, hvězdami pátečního Žebříku v Plzni. 

 

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít