TOP 7 videoklipů týdne: Mig 21 hádají, co žena žádá, Rybičky 48 skryli do písně svůj názor na Babiše a Wohnout natáčeli s Jiřím Suchým

Vydáno 04.10.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled nejlepších videoklipů týdne je ryze česko-slovenský. Rybičky 48 přichází s humorným singlem Sín Aser Bure Shi, prostřednictvím kterého dávají najevo svou nespokojenost se současnou politickou situací v České republice. Mig 21 hádají, co žena žádá a Wohnout napsali píseň pro Jiřího Suchého, který se objevil i v jejich novém vizuálu. Adolfeen burcuje národ, aby šel k volbám a Noisetrap zpívají o závislostech. Ze Slovenska se hlásí ostřílení hitmakeři IMT Smile a talentovaná Karin Ann.

TOP 7 videoklipů týdne: Mig 21 hádají, co žena žádá, Rybičky 48 skryli do písně svůj názor na Babiše a Wohnout natáčeli s Jiřím Suchým TOP 7 videoklipů týdne: Mig 21 hádají, co žena žádá, Rybičky 48 skryli do písně svůj názor na Babiše a Wohnout natáčeli s Jiřím Suchým

„Hádej, co žena žádá,“ ptají se Mig 21

"Skupina z Prahy 5 - Smíchova" Mig 21 vydává spolu s novým albem Džus noci videoklip k songu Hádej, co žena žádá. Postaral se o něj Matyáš Vorda, jehož fanoušci mohou znát z Mandrage nebo jako současného bubeníka Miro Žbirky. Píseň je jednou z dvanácti skladeb, které se na novinkové desce nacházejí. Autorem textů je Jiří Macháček, hudbu složil kytarista Tomáš Polák.

ROZHOVOR | Mig 21: Za největší plus naší nové desky Džus noci považujeme pestrost

„Chtělo to proniknout do hloubky, a přitom zůstat na povrchu a pak potvrdit a přetvořit mělkost hudebního díla v působivý diadem kaskády not. Takové to tušení opravdovosti, které ve skutečnosti mělo jediný cíl, nezbláznit se z volného času, který se v lednu 2020 objevil."

Rybičky 48 do novinky chytře skryli názor na současnou politickou situaci

Rybičky 48 minulý týden oznámili přesunutí svého koncertu v O2 aréně, který se měl konat už za dva měsíce. S fanoušky si ho totiž chtějí užít bez koronavirových opatření. Jako malou náplast se jim tak rozhodli zaslat videoklip k singlu Sín Aser Bure Shi, kterou chytře vyjadřují svůj názor na současnou politickou situaci v České republice.

Příběh českého hitu: Rybičky 48 – Léto

„Textově jde o aztéckou mantru, kterou zpívali obyčejní lidé, když byli nespokojeni s vladařem. Punkrockovou hudbu jsme dodali my," vysvětlil Kuba Ryba, kde se vzal název singl.

„Možná jsem lúzr, no a co?“ hlásí Karin Ann

Karin Ann, kterou hlasy fanoušků vyšvihly až na první místo na Hudebních cenách Žebřík v kategorii Objev, vydává nový singl i'm a loser. „Během karantény jsem měla období, kdy jsem byla sklíčená a na sebe velmi tvrdá. Média mě poprvé začala zaznamenávat a já jsem měla pocit, že nejsem pro nic skutečně dost cool, chytrá nebo talentovaná. Místo toho, abych se v tom utápěla, rozhodla jsem se vyjádřit své pocity nahlas, singlem i´m a loser. Řekla jsem si, že možná jsem lúzr, no a co? Myslím si, že mnoho mladých lidí se cítí jako já, a tak vím, že nejsem sama," říká k songu zpěvačka. O videoklip se postaral Michal Kunes, který ho natočil na mobilní telefon. Zachytil tak podstatu generace sociálních sítí a dospívání.

Adolfeen burcuje novým singlem národ

Adolfeen motivuje občany, ať nejsou jako on, kdo nemá volební právo a jdou k volebním urnám s jakýmkoliv hlasovacím lístkem. Činí tam prostřednictvím skladby s všeříkajícím názvem Já pudu volit, v níž zazní i část písně Blue Effect.

Adolfeen byl odrazem covidové doby a reagoval na situaci, která se dotkla všech. Přesně proto reaguje i na letošní parlamentní volby. Adolfeen je apolitický a je mu úplně jedno, kdo koho půjde volit, jde mu o to, aby lidé k volbám přišli. Demokracie je podle Adolfeena vláda většiny a jestli nepůjde většina k volbám, obává se, že to vyvolá ještě větší rozkol mezi občany než očkování," vysvětluje pohnutky svého plyšáka Dominik Turza.

Wohnout natáčeli s Jiřím Suchým

Postesk – tak se jmenuje nový singl Wohnout, který napsala pro Jiřího Suchého. Herce a textaře si pozvala také do videoklipu, během jehož natáčení s ním oslavila jeho devadesáté narozeniny. Netradiční styl vyžadoval maskérské práce, Honza Homola totiž musel ve vizuálu zestárnout minimálně o třicet let. Režie, kamery i scénáře se ujal Michal Skořepa.

Příběh českého hitu: Wohnout – Depardieu

Klip se natáčel v divadle Semafor.  „Za obrovskou čest považujeme to, že nám v něm pan Suchý zahrál osobně, a dokonce nám půjčil svou domovskou scénu. Musím říci, že i ve svém úctyhodném věku na place sršel energií a humorem,“ vypráví Homola.

IMT Smile natáčeli ve studiu

IMT Smile přichází v pořadí se sedmým singlem z desky Srdce, rozum, Boulevard. Píseň Tu alebo tam patří na albu mezi pomalejší, navodit na pohodovou až romantickou atmosféru. Videoklip obsahuje záběry, které natočil Tomáš Slávik spolu s dalšími členy kapely. Na okamžik v něm pozorný divák zahlédne také autora textu Vláda Krausze.

 

Noisetrap vypráví o závislostech člověk

S novinkou se hlásí také Noisetrap. Píseň Burn vznikla během koronavirového lockdownu, kdy nemohla kapela živě vystupovat. Vypráví o závislostech člověka. „Třeba se v ní někdo najde,“ říká autor hudby a kytarista David Nový. Skladbu formace představí například na festivalech Colours of Ostrava nebo Rock for People, na které jí pomohla soutěž REC Stage.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Stanislav Merhout, Petr Ivan, archiv kapel
Témata: Mig 21, Rybičky 48, Karin Ann, Adolfeen, Wohnout, IMT Smile, Noisetrap

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít