VIDEO: Gipsy.cz natočili klip o haterech. Hraje v něm Lukáš Pavlásek i Marie Doležalová

Vydáno 30.05.2017 | autor: redakce

Po loňském Českém slavíku si o sobě Radek Banga, frontman skupiny Gipsy.cz, přečetl stovky nenávistných komentářů. Také to ho jistě ovlivnilo při přípravě nového singlu Hater. 

VIDEO: Gipsy.cz natočili klip o haterech. Hraje v něm Lukáš Pavlásek i Marie Doležalová Gipsy.cz natočili klip o haterech. Hraje v něm Lukáš Pavlásek i Marie Doležalová

O režii i scénář klipu se postaral právě Radek Banga. Koncept skladby i videoklipu byl postaven na reálných zkušenostech, a to nejen Bangy, ale i herců Lukáše Pavláska či Marie Doležalové, kteří v něm hrají. "Když jsem psal text Hatera, použil jsem reálné úryvky z komentářů typických haterů. Výsledek je sice komický, ale zároveň chce ukázat, že hatování je nebezpečným fenoménem dnešní doby," uvedl zpěvák.

POST SCRIPTUM (82): Hrdina loňského Slavíka Radek Banga bude oceněn. Za gesto proti Ortelu dostane cenu Nadace Charty 77

Děj videoklipu se odehrává v Psychiatrické nemocnici Bohnice. "Chtěli jsme, aby prostředí bylo autentické. Já vystupuji v klipu jako terapeut Dalibor Šťastný, Lukáš Pavlásek sehrál roli hatera Evžena Báječného, který se právě rozhodl podstoupit terapii. Je tedy logické, že se natáčelo přímo v Bohnicích," dodává pobaveně zpěvák.

Cílem videoklipu je ukázat na velmi aktuální problematiku hatování na internetu, které se ovšem netýká jen herců, zpěváků, politiků nebo sportovců. Je to problém, se kterým se může setkat každý, včetně dětí a teenagerů. "Proto jsme se rozhodli k širšímu pojetí tohoto tématu ve spolupráci s neziskovou organizací Zkušenost, z.s., která také realizuje Radkovy prevence na školách," doplňuje manažerka kapely.

vložte odkaz, text nemažte

Dle jejích slov je cílem přispět ke snížení napětí ve společnosti a zmírnění nenávistných projevů a nálad (nejen) na internetu. "Bohužel to, co se tváří jako zdánlivě neškodný hating, může mnoha lidem vážně ublížit. Chceme se tedy věnovat i příčinám hatování a poskytnout podporu všem lidem, kteří hatingem 'onemocněli', i těm, kteří jsou nuceni útokům haterů čelit. Za tím účelem právě vznikají stránky www.itymuzes.cz"

tz, jm

Témata: Gipsy.cz, Radek Banga, Hater

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít