VIDEO: Harlej vydávají DVD a zahájili turné. Podívejte se, jak jim to šlape naživo

Vydáno 29.03.2016 | autor: redakce

Harlej vydává na DVD koncert z vyprodané Lucerny, ve které skupina završila oslavy svých 20. narozenin. Kromě toho zahájila jarní turné. Jak jim to jde naživo, se dozvíte i z video upoutávky na nový živák.

VIDEO: Harlej vydávají DVD a zahájili turné. Podívejte se, jak jim to šlape naživo Harlej v prosinci vyprodal Lucernu. Foto: Nicola Bernard

Bezmála tříhodinové DVD vychází na konci března. Rok 2015 znamenal pro skupinu oslavy 20. výročí jejího vzniku. Velké turné, které začalo v Plzni koncertem pro 2 500 diváků, vyvrcholilo v prosinci ve Velkém sále pražské Lucerny. Bylo vyprodáno, hrálo se bezmála plné tři hodiny a vrcholem koncertu byl nepřetržitý osmiminutový chorál závěrečné melodie z hitu Proč pocit mám, který zpívala celá zaplněná velká Lucerna.

Harlej interview: Co si přejeme do dalších 20 let? Nápady a radost ze života

Zpěvák Tomáš Hrbáček potvrzuje: "Bylo to splnění dětského snu, večer na který se nezapomíná." Spolu s vydáním DDV Harlej 20 let aneb Tady máš, Bože, co jsi chtěl zahájila kapela také koncertní putování kapely po Čechách a Moravě.

Kytarista Tonda Rauer dodává: "S Harlejem vstupujeme do dvacáté první sezóny.  Považuji to za velké štěstí a moc si toho vážím. Loňský výroční rok byl pro nás trochu ve znamení oslav a ten letošní je o to více nabit prací. Vydáme DVD z loňské Lucerny, chystáme na podzim nové CD a spousty koncertů během celého roku. Chceme vrátit fandům to co nám dávají. Už se nemůžu dočkat až ta zimní krátká pauzička skončí a vrátíme se na pódia, tam, kde se cítíme nejlíp."

"O podobu turné se postaral stage designer Martin Hruška, jehož práce si ceníme jako nejlepšího stage designéra v republice. Vytvořil pro nás podobu speciálního maskota, který bude Harlej doprovázet a speciální jevištní konstrukce, které se momentálně vyrábí, tak aby jsme všechno mohli postavit už na prvním koncertě turné. Chceme naše fandy zase trochu překvapit a během koncertu dobře pobavit," dodává.

Harlej tour DVD 20 let - Jedeme dál:
1.4. Polná KS - Zámek
2.4. Domažlice – Kulturní dům
8.4. Čenkov u Příbrami – Restaurace Za vodou
9.4. Bozkov u Semil – Kulturní dům
15.4. Třebíč – R Club
22.4. Valašské Meziříčí – Velký sál kulturního zařízení
6.5. Chrudim - R Klub
13.5. Votice – Sokolovna

tz, jm, foto: Nicola Bernard

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít