Xindl X vezme na turné i Mirku Miškechovou. Jeho hudba doprovodí film Raportér

Vydáno 17.01.2017 | autor: redakce

Xindl X odstartuje v poslední únorový den pražským koncertem turné Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou. Kromě toho napsal hudbu i titulní píseň k novému filmu Raportér. 

Xindl X vezme na turné i Mirku Miškechovou. Jeho hudba doprovodí film Raportér Xindl X vyrazí na turné koncem února

Svoji účast na blížícím se turné potvrdila Mirka Miškechová. Znamená to tedy, že se návštěvníci mohou těšit - kromě dalších hitů a nových skladeb - i na úspěchy ověnčený hit roku 2015 Cudzinka v tvojej zemi s počtem 15 000 000 zhlédnutí na YouTube. Celkem spolu odehrají sedm koncertů u nás a další tři přidají na Slovensku.

Xindl X interview: V Česku se úspěch neodpouští, proto jsem napsal píseň o poměřování pindíků

"Na turné chceme představit všechny písně z nové desky, ale samozřejmě nedojde jen na ně. Věřím, že sobě i fanouškům uděláme radost, když oprášíme skladby, které máme rádi, ale dlouho jsme je nehráli. Některé zahrajeme s kapelou a jiné zahraju jen s kytarou tak, jak mne lidé znají z mých koncertních začátků. Takže i ti, co nás už letos viděli na festivalech, se dočkají úplně nového programu," říká Xindl X. Hostem turné bude také písničkář Petr Lűftner, kterému Xindl X produkoval debutové album Až se příště narodim.

vložte odkaz, text nemažte

Nové písně a hudba Xindla X zazní ve filmu s pracovním názvem Raportér, který tým kolem režiséra Jakuba Sommera v těchto dnech začíná připravovat. Premiéra by měla být začátkem roku příštího. Producent Pavel Berčík (Evolution Films), jež pomohl spolu s Ondřejem Zimou na svět filmům jako např. Díra u Hanušovic či Magický hlas rebelky, říká: "Tento filmový projekt žije už delší dobu. Jsme rádi, že teď konečně nastal čas, kdy tuto romantickou hudební komedii z prostředí českého showbusinessu opravdu rozjedeme. Hlavní roli Vaška ztvární Matouš Ruml, se kterým Jakub Sommer spolupracoval již například v seriálu Comeback."

Termíny turné:
28. února 2017 - Praha, Lucerna Music Bar
1. března 2017 - Praha, Lucerna Music Bar
9. března 2017 - Brno, Semilasso
11. března 2017 - Jindřichův Hradec, KC Jitka
17. března 2017 - Plzeň, Buena Vista Club
18. března 2017 - Plzeň, Buena Vista Club
23. března 2017 - Olomouc, U-Klub
24. března 2017 - Ostrava, Rock and Roll Garage
31. března 2017 - Pardubice, ABC klub
5. dubna 2017 - Bratislava, Ateliér Babylon
6. dubna 2017 - Bratislava, Ateliér Babylon
7. dubna 2017 - Nové Město nad Váhom, Blue Note

Témata: Xindl X, Mirka Miškechová, Petr Lűftner, Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou, koncerty

zavřít