Mydy Rabycad to dokázali: kromě Koreje, Francie či Německa vystoupí i na legendárním festivalu Glastonbury!

Vydáno 30.04.2016 | autor: redakce

Loňská sezóna, korunovaná koncertem na maďarském Szigetu, byla pro Mydy Rabycad jako pohádka. Zdá se ale, že letošek bude pro nadějnou kapelu kolem Žofie Dařbujánové ještě plodnější. Začátkem května poprvé vykročí mimo evropský kontinent, aby zahráli na festivalech Jazz in Seoul a Jazz in Daegu v Koreji. V červnu ji pak čeká další meta: vystoupí na legendárním festivalu Glastonbury.

Mydy Rabycad to dokázali: kromě Koreje, Francie či Německa vystoupí i na legendárním festivalu Glastonbury! Mydy Rabycad obdrželi od čtenářů iREPORTu cenu v anketě Žebřík. Foto: Petr Tibi

"Je to jako sen. Vloni jsme hráli poprvé v UK a letos už jedeme na Glastonbury," říká nadšeně frontwoman kapely Žofie Dařbujánová a dodává: "Je to pro nás velká čest, stejně jako to, že si nás vybral korejský showcase festival Jazz in Seoul." V Koreji vystoupí kapela 7. a 8. května díky významné podpoře Ministerstva kultury ČR. Po půlroce se také vrátí do velšského Narberthu, těší se na festival la Fête de l’Europe ve Francii či na německý Trebur Open Air. Zajímavou zkušeností bude premiéra Mydy Rabycad ve Středozemí na srpnovém festivalu Porto Latino v Saint-Lorent na Korsice.

Mydy Rabycad interview: Když se lidi rozjedou, je to stejné všude na světě

Vedle zahraničních cest čeká Mydy Rabycad řada koncertů pro vděčné domácí publikum. Zcela mimořádnou důvěru dostali od pořadatelů Rock for People: Ještě než do Hradce zavítají headlineři Massive Attack, bude nedělní program na scéně ve festivalovém stanu plně v jejich dramaturgii a režii jako elektroswingový večírek Mydy Rabycad a jejich přátel. Postaví se vedle Kooks a Iggyho Popa na pražském festivalu Metronome, zahrají na Colours of Ostrava či Rock for Churchill. 

vložte odkaz, text nemažte

Bude to po devíti letech teprve podruhé, kdy se na legendárním festivalu Glastonbury představí česká kapela. V Silver Hayes Area zahrají 24. června na Gully stage. Pohled na plejádu hvězd z hlavních pódií komentuje kapelník Mydy Rabycad Nèro Scartch s úsměvem: "Vím, že jedni z letošních headlinerů Foals někdy před osmi nebo devíti lety hráli na jiném velkém festivalu v UK na malé scéně u cesty mezi festivalem a kempem. Kdo chce jednou na Pyramidu, musí nejdříve poctivě a naplno odehrát v Silver Hayes. To je naše heslo, kterým se řídíme."tz, jm

zavřít