Na letošní Sziget přijedou i Muse, Jess Glynne nebo Róisín Murphy

Vydáno 09.02.2016 | autor: redakce

Festival Sziget 2016 hlásí další hvězdná jména. Jsou mezi nimi i Muse, David Guetta či The Last Shadow Puppets. Festivalová událost roku ve střední Evropě se uskuteční od 10. do 17. srpna 2016 v Budapešti.

Na letošní Sziget přijedou i Muse, Jess Glynne nebo Róisín Murphy Muse na Szigetu připomenou loňské album Drones

Na festival Sziget to není z ČR daleko a zúčastnit se jednoho z největších evropských festivalů bude i letos podle nově ohlášených jmen parádní zážitek. Hvězdný příval v line-upu opět dokonale odráží nekonečnou pestrost sedmidenní party na krásném zeleném ostrově v srdci Budapešti. Fanoušci se dočkají tolik žádaných Muse, svoji energií našlapanou show opět přiveze také David Guetta. Vystoupení populárního dua The Last Shadow Puppets, kterou tvoří Miles Kane a Alex Turner, bude bezpochyby velkým lákadlem, stejně jako koncert The Lumineers, kteří v dubnu vydají svoji novou desku.

Kdo bude následovat Ghost Of You? Domácí kapely mohou i letos soutěžit o účast na Szigetu

Bohatý program Szigetu 2016 nově tvoří také britské trio Years & Years, irská skladatelka a zpěvačka Róisín Murphy, velšská heavy metalová kapela Bullet For My Valentine a roztančená Jess Glynne. Fanoušci se mohou těšit také na australské rockery z Parkway Drive, berlínské hiphopové uskupení K.I.Z., alternativní rockovou kapelu The Neighbourhood, holandskou hvězdu Kovacs, kanadského producenta a DJ známého jako Datsik a holandské hiphopové duo Rico & Sticks, které v rámci svého turné dorazí také na Sziget.

Stále platí pro všechny kapely a muzikanty možnost se zúčastnit a jet se podívat na festival Sziget nejen jako divák, ale i jako přímý účastník. Do konce února pokračuje šance se přihlásit do soutěže Jednou ranou na Sziget. Podmínky soutěže a jak se přihlásit naleznete zde.

tz, jm

zavřít