POST SCRIPTUM (35): Ortel opět pod palbou. Tentokrát mu to z lásky k Česku prý nandal Kaufland

Vydáno 03.03.2016 | autor: Simona Knotková

Formy politického protestu jsou různé - od poškozování plakátů až po vystěhování se z rodné země. Čtěte aktuální Post Scriptum!

POST SCRIPTUM (35): Ortel opět pod palbou. Tentokrát mu to z lásky k Česku prý nandal Kaufland Podle produkčního Libora Šíby byl na Ortel spáchán další xenofobní útok

PLAKÁTY ORTELU V KAUFLANDU NECHCEME

Ortel vlastně může být vděčný vší té negativní kampani. Tolik novinářských titulků a zájmu, jakého se mu díky loňskému Slavíkovi dostalo, to je sen nejednoho hudebníka. A hlavně osud, který by bez řádného, prý štvavého mediálního pozdvižení, muzikanty nepotkal. Kapela si ale nehodlá prostě jenom užívat svých patnáct minut slávy a proti jednomu údajnému odpůrci chce nyní vést i soud.

Utlačovatelem pětice talentovaných, mírumilovných a tolerantních muzikantů je řetězec supermarketů Kaufland, který prý zcela neoprávněně ze svých prodejen stáhl plakáty informující o megakoncertu Ortelu.

"Tento požadavek Kauflandu je pro nás velkým rozčarováním, jelikož bychom se nikdy nedomnívali, že Kaufland, ačkoliv hlásá ve svém reklamním sloganu heslo - Z LÁSKY K ČESKU - se zapojí do štvavé kampaně, ba co více, tímto svým cenzorským rozhodnutím se bude podílet na polarizaci české společnosti. Kaufland má zajisté na takové rozhodnutí právo, což mu nikdo neupírá. Těžko však bude tento svůj xenofóbní postoj vysvětlovat," stojí v prohlášení, pod nímž je podepsaný produkční akce Libor Šíba.

Výtěžky z koncertů kapely Ortel pomohou uprchlíkům

Kaufland se však brání, že se odstraňování týká pouze sedmi plakátů, které stačil poškodit už někdo jiný, čemuž by se vzhledem k postoji části veřejnosti ke skupině dalo věřit. Panu Šíbovi nicméně děkujeme, že už konečně víme, jak to s tou xenofobií a polarizací české společnosti je. Vždyť my hloupí jsme si mysleli, že je viník přesně na druhé straně barikády!

MILEY CYRUS HROZÍ VYSTĚHOVÁNÍM Z USA

Prezidentské volby ve Spojených státech nabírají na obrátkách a během superúterý zaznamenal malé vítězství Donald Trump, který získal sedm států, a za republikány tak zvítězil. Podobně jako u nás během voleb (a následně i celé další prezidentské období) Zeman, také Trump rozděluje americkou společnost na dva neslučitelné tábory. Jeden z nich v sérii instagramových fotek ostře zastoupila Miley Cyrus.

 

"Ano, je to slza, která mi stéká po nose. Jsem kvůli tomu tak nepředstavitelně vystrašená a smutná. Nejenom kvůli naší zemi, ale i kvůli zvířatům, které miluji ze všeho nejvíc na světě. Mé srdce je rozbité na sto tisíc kousků. Asi se pozvracím," píše u koláže, která poukazuje na to, že Trump je příznivcem lovení zvěře.

Miley Cyrus ho má! Zpěvačka na novém turné konečně odhalila svůj pyj

"Nejsi jejich osud. Nemáš právo rozhodovat, kdo má žít a kdo ne! Nejsi Bůh, ať už si to o sobě sebevíc myslíš. Upřímně, pokud tohle bude můj prezident, se*u na to, stěhuju se! A myslím to vážně!"

Ani nás nenapadne ti, Miley, nevěřit! Jenom jedna malá přátelská rada: Nechceš-li spadnout z bláta do louže, naší zemi se raději vyhni obloukem.

zavřít