RECENZE: We On The Moon si splnili sen, přestali znít česky

Vydáno 27.04.2016 | autor: redakce

Po třech letech od svého debutu vydávají We On The Moon svoji druhou desku Home. Novinku, kterou natáčeli ve Velké Británii, pokřtí již tuto středu 27. dubna v pražském klubu Futurum a o den později v Brně na Melodce. 

RECENZE: We On The Moon si splnili sen, přestali znít česky We On The Moon křtí album Home dvakrát - 27. dubna v Praze a o den později v BrněWe On The Moon

Home

Skladby:
Save Me From Myself, Crashes, We Are Young, When It Stars To Rain, Back To '85, Home, You/Me

7 trax / 25:09 min

Vydavatel: vlastní náklad

Od své prvotiny Beating The Heroes se We On The Moon na dlouhé tři roky odmlčeli a nebylo o nich téměř slyšet. Kapela ale nezahálela, pracovala na nových věcech a nakonec se sbalila a odjela novou desku nahrát do Londýna. "Naším primárním cílem je teď zahraničí, rozhodli jsme se překonat a natočit desku, ze které bude cítit tamní produkce," uvedla kapela. A nutno dodat, že to se jí skutečně podařilo.

Dozoru se ujal producent Lee Batiuk, který v minulosti produkoval například album Old Souls známé kapely Deaf Havana. Svěží britský dech je na desce Home, která se s počtem sedmi skladeb rozpíná kdesi mezi EP a plnohodnotným albem, opravdu znát, i když jen do určité míry. Místy totiž novinka WOTM připomíná spíš tvorbu amerických The All-American Reject či Fall Out Boy, ke kterým ostatně byli dříve přirovnáváni. Dostat na album zvuk zahraniční produkce se WOTM povedlo skvěle. Už se singlem Crashes, s nímž avizovali chystanou desku, bylo jasné, že na sobě zapracovali, což je znát nejen na hudbě, ale i na pěveckém projevu a super angličtině zpěváka Tomáše Červinky.

We On The Moon: Vyčítají nám, že zníme moc zahraničně

Home má všechno, co má deska jejího stylu mít - naléhavost, odpich, spád, dramatické melodie, chytlavé texty a dobře vybalancovanou míru rychlých a pomalejších skladeb. Album otevírá píseň Save Me From Myself, ze které je jasně cítit, jakým směrem se bude ubírat zbytek novinky. Spolu s Crashes, která následuje jako druhá, patří se svým chytlavým a naléhavým refrénem mezi nejlepší songy. Ve stejném tempu i náladě se drží i následující We Are Young a We On The Moon nepolevují ani ve When It Starts To Rain, což je další adept na singl. Ve chvíli, když vás napadne, že té intenzity už bylo trochu moc, přijde uvolnění a zklidnění v podobě Back To '85 s lehce folkovým podkresem.


Poslechněte si celé album na YouTube

V klidnější rovině se drží i předposlední skladba nesoucí název Home, stejně jako celé album. V závěrečné You/Me, která nejvíc připomíná starší tvorbu již zmíněných Fall Out Boy nebo spřízněných Panic At The Disco, chytnou We On The Moon další dech a na rozloučenou se do toho ještě pořádně opřou.

Co na tom, že v Americe by se možná WOTM zatím zařadili mezi desítky tamních malých kapel. Našlápnuto na úspěch rozhodně mají a na české poměry je to pořád skvěle natočená deska, která se dobře poslouchá, nenechá vás chladnými a rozhodně si ji pustíte víc než jednou. A to u druhého alba není zrovna málo.Marta Pušová

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít