TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková oslavuje lidskou jedinečnost, Zvíře jménem podzim nabízí rébus

Vydáno 03.03.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled nejlepších videoklipů týdne otevírá kapela Zvíře jménem podzim, která svou novinku sladila do černobílé. Taylor Swift otevřeně zpívá o postavení žen ve společnosti a Klára Vytisková motivuje lidi k tomu, aby zůstali sami sebou. Alanis Morissette se vyzpovídává z boje s alkoholem, Lady Gaga útočí na vaše smysly gejzírem barev. Harry Styles představuje klip k singlu Falling a nové video má i tuzemský projekt Teha.

TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková oslavuje lidskou jedinečnost, Zvíře jménem podzim nabízí rébus TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková oslavuje lidskou jedinečnost, Zvíře jménem podzim nabízí rébus


Zvíře jménem podzim
představuje druhý singl z alba Září

Kapela Zvíře jménem podzim představuje formou klipu již druhý singl z desky Září, kterou pojmenovala právě po něm. Černobílé video natočila formace během jednoho ze svých srazů, kterého se však neúčastnili všichni její členové. "Takže to zvídaví diváci mohou použít jako rébus nebo hádanku," řekl frontman Jakub König.

RECENZE: Zvíře jménem Podzim vydali asi nejlepší českou desku roku 2019

 


"Co kdybych byla muž?" ptá se Taylor Swift

V písni The Man Taylor Swift přemýšlí nad tím, jaké by to bylo, kdyby byla muž. Ve vizuálu čerpá i z vlastních zkušeností, kdy byla například mediálně označena za mrchu. Naráží také mimo jiné na spor se svým bývalým manažerem Scooterem Braunem. Nejenže Taylor song složila, ale ujala se také režie videa.

 


Klára Vytisková
zůstává sama sebou

Klára Vytisková prostřednictvím singlu Just Be You vzkazuje lidem, aby se nebáli zůstat sami sebou. Jak totiž sama uvedla, život není soutěž a neměli bychom zapomínat sami na sebe. "Každý máme svoje tempo, svoje radosti, odlišný zájmy a je to tak úplně v pořádku," řekla zpěvačka, která videoklip k nahrávce laděné do osmdesátek natáčela ve sportovní hale v Dolních Břežanech.

Klára Vytisková interview: Po létě si třídím všechny svoje nápady, je potřeba vyházet nesmysly


Nová Lady Gaga vám nedá spát

Po filmu A Star Is Born jsme si navykli na umírněnější vizuální prezentaci této zpěvačky. S novým klipem Stupid Love je to zase Lady Gaga v plné palbě. Spousta latexu, barev, sexy kostýmů a osvědčených klipových choreografií. Překvapí vás nejspíš, že klip byl natočený na iPhone. Režii měl na starost Daniel Askill, který v minulosti spolupracoval například s Placebo, These New Puritans nebo zpěvačkou známou pod jménem Sia.

TOP 10 písní obsahujících skryté zprávy, když si je pustíte pozpátku: Lady Gaga, Linkin Park i Queen


Harry Styles
se noří v hlubinách

Harry Styles se se svou druhou deskou definitivně oprostil od nálepky One Direction. Silné a chytlavé album Fine Line obsahuje i aktuální singl Falling. Ten Harry představil živě na letošním udílení Brit Awards a stejně jako tam, je i v klipu obklopený vodou. Režíroval ho Dave Meyers, který se režii videoklipů věnuje už přes 25 let a v posledních letech spolupracoval třeba Arianou Grande, Edem Sheeranem i Travisem Scottem. Už 11. května vystoupí britský zpěvák v pražské O2 areně.


Alanis Morissette
představuje svá alter ega

Alanis Morissette bojuje se svojí minulostí a alkoholem novým singlem Reasons I Drink. V klipu se kanadská zpěvačka představuje hned v několika charakterech a mluví otevřeně o svojí závislosti. Singl je předzvěstí nového alba Such Pretty Forks in the Road, které má vyjít 1. května. Letos podnikne Morissette celosvětové turné, a to k příležitosti nejen nové desky, ale také výročí pětadvaceti let od vydání alba Jagged Little Pill’s.


Teha vybízí k otevřenosti a toleranci

Tuzemská formace Teha v čele s brazilskou zpěvačkou Ellie Haze vydává po úspěšném singlu Mother Earth další novinku. Klip k singlu Judge Me se natáčel v jižních Čechách pod vedením Michala Kazíka. Tématem singlu je především otevřenost vůči různým lidem i národům a zbavení se zbytečných předsudků. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Zvíře jménem podzim, Taylor Swift, Klára Vytisková, Harry Styles, Alanis Morissette, Lady Gaga, Teha

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít