VIDEO: Konečně! Lenny ohlásila debutovou desku, uvádí ji našlapaným hitem Hell.o!

Vydáno 16.06.2016 | autor: Josef Martínek

Lenny, charismatická písničkářka s osobitým rukopisem, si se svou debutovou deskou dávala záležet a fanoušky napínala. Nyní však konečně avizuje její vydání - album vyjde na podzim a zároveň k němu absolvuje své první vlastní turné. Skvělou pozvánkou je singl Hell.o.

VIDEO: Konečně! Lenny ohlásila debutovou desku, uvádí ji našlapaným hitem Hell.o! Lenny čeká na podzim vydání desky i následující turné. Foto: Universal Music

Skladba Hell.o procestovala téměř celý svět, než došla své finální podoby. Ke spolupráci na jejím vzniku Lenny oslovila např. Jaroslava Becka, světoznámého českého tvůrce soundtracku k filmům a videohrám (IronMan, Star Wars) nebo žáky ZŠ Jabloňová pod vedením sbormistra Jana Prchala. "Písnička Hell.o je o našich vnitřních démonech a o tom, jak se s nimi vypořádáme. Název nemá symbolizovat pozdrav nebo uvítání, nýbrž to, že se démonům postavíme čelem a zbavíme se jich," vysvětluje Lenny, která k tvorbě přizvala svého dvorního kytaristu a producenta Ondřeje Fiedlera, autora megahitu Toulavá od Sebastiana. 

VIDEO: Lenny není v novém klipu dramatická, ale nečekaně radostná

POČKALA SI NA DOBU, KDY MÁ CO ŘÍCT

Režisérem videoklipu byl ostřílený Tomáš Kasal, jehož služby už mnohokrát využili třeba Ben Cristovao nebo Mandrage. Energický snímek podtrhuje živočišnost a emoce sršící ze samotné písničky. Natáčel se v noci a jestli mu něco nechybí, pak je to "drajv" a autentičnost. 

vložte odkaz, text nemažte

Na podzim vydá Lenny konečně dlouho očekávaný autorský debut Hearts, kterým naváže na dvě EP All My Love a Fighter z roku 2013, za něž dostala cenu pro Objev roku v rámci Andělů. "Vím, že album slibuji už dlouho, ale zároveň jsem se bránila vydat něco jenom proto, že se to ode mne očekává. Chtěla jsem mít jistotu, že tvorba bude skutečná, srdcová a inovativní. Počkala jsem si textově na dobu, kdy budu mít skutečně co říct," říká Lenny

Svůj repertoár představí Lenka Filipová mladší i naživo. Podzimní turné zahrne osm měst, jejichž přehled si můžete prostudovat níže.

30. 9. VRATISLAVICE - KULTURNÍ CENTRUM VRATISLAVICE 101010
1. 10. OSTRAVA - GARAGE CLUB
4. 10. BRNO – METRO MUSIC BAR
5. 10. OLOMOUC – U-KLUB
8. 10. PLZEŇ – BUENA VISTA
15. 10. PARDUBICE - ŽLUTÝ PES
28. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE – CAFÉ KLUB SLAVIA
30. 10. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR

Témata: Lenny, debutová deska, ceny Anděl, turné, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít