VIDEO: Lucie spolupracovala na novince Nejlepší, kterou znám s producentem Guns N' Roses

Vydáno 04.11.2018 | autor: redakce

Lucie přichází s druhým singlem k očekávanému novému albu, které vyjde v pátek 9. listopadu a ponese název EvoLucie. Písničku Nejlepší, kterou znám napsali Oskar Petr a Robert Kodym. Produkce se ujal Mike Clink, který stojí za zásadními alby Guns N' Roses, jichž se prodalo přes 100 milionů kusů. Skladbu zároveň doprovází výpravný videoklip,

VIDEO: Lucie spolupracovala na novince Nejlepší, kterou znám s producentem Guns N' Roses VIDEO: Lucie spolupracovala na novince Nejlepší, kterou znám s producentem Guns N' Roses

Oskar Petr, autor Chci zas v tobě spát, Rouháš se bohům nebo Medvídka, tentokrát kapele přinesl skladbu, kterou původně složil v emigraci v Americe. Od té doby ležela v šuplíku. "Vznikla v roce 1989 v Los Angeles a my jsme se do ní teď ponořili. Myslím si, že kvalitní skladby jsou nadčasové," říká Robert Kodym, jenž Nejlepší, kterou znám otextoval.

VIDEOROZHOVOR: Michal Dvořák - Lucie je v nejlepší kondici od poslední desky

S produkcí kapele pomohl zkušený Mike Clink, který stojí za hity Don’t Cry, November Rain nebo Sweet Child O' Mine pro Guns N' Roses či za klasikou Eye Of the Tiger z filmu Rocky. "Oskar napsal silnou baladu v době, kdy Mike vytvářel jen několik kilometrů od něj zásadní nahrávky, které změnily zvuk rockové hudby. Přišlo nám skvělé dát americkou a českou legendu dohromady v roce 2018. Bylo nám jasné, že toto spojení přinese něco skvělého," říká manažer Lucie Ladislav Vajdička z vydavatelství BrainZone. Mixu se ujal držitel Grammy John Spiker.

Skladbu Nejlepší, kterou znám doprovází videoklip režiséra a kameramana Dominika Miškovského. Ten stojí i za videoklipy Srdce a Daniela. Jako kameraman snímal i videa L'aura a Sen. Natáčelo se v noci, v ruinách bývalého noblesního plaveckého bazénu pod Terasami Barrandov. "Jednotlivé členy skupiny jsem rozmístil tak, aby kolem nich mohla kamera i dívky (natáčené další den pod vodou) ladně proplouvat. Aby každý z muzikantů měl své pevné jedinečné místo, ale taky aby v jednu chvíli byli všichni pevnou součástí celku. Vše v jednom dlouhém cinemascopickém záběru," popisuje režisér Miškovský.

"Hlavní roli v klipu hraje Simona Guľašová, která je na začátku nevinně nádherná, jako každá nová láska. Později sladká milenka, která se ale v závěru mění v děsuplnou saň. Tak, jako to v životě často bývá," usmívá se režisér.

Nové album EvoLucie vyjde 9. listopadu. Kapela zároveň vyráží na velkolepé turné. Kromě Prahy (22. 23. a 24. 11) se zastaví v Ostravě (13.11.), Brně (17. a 18.11.) a zavítá i na Slovensko. Konkrétně do Bratislavy (27.11.) a do Košic (30.11.). Kromě novinek na něm muzikanti zahrají i všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou. 

EVOLUCIE TOUR 2018:

13.11.2018 Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA
17.11.2018 Brno, DRFG aréna
18.11.2018 Brno, DRFG aréna
22.11.2018 Praha, O2 arena
23.11.2018 Praha, O2 arena
24.11.2018 Praha, O2 arena
27.11.2018 Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu
30.11.2018 Košice, Steel Aréna

tz, jm, foto: Ondřej Pýcha

Témata: Lucie, EvoLucie, David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák, P.B.CH.

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít