Eurovize 2017: Česko bude reprezentovat Martina Bárta, dostala přednost před Lenny i Ewou Farnou

Vydáno 17.02.2017 | autor: redakce

Volba českého zástupce na nadcházejícím ročníku Eurovize je překvapivá. Na rozdíl od minulých ročníků, kdy porota poslala do bojů v mezinárodní hudební soutěži popové či rockové interprety, totiž tentokrát dostala šanci jazzová zpěvačka Martina Bárta. O přízeň evropských diváků bude usilovat v polovině května v Kyjevě. 

Eurovize 2017: Česko bude reprezentovat Martina Bárta, dostala přednost před Lenny i Ewou Farnou Eurovize 2017: Česko bude reprezentovat Martina Bárta, dostala přednost před Lenny i Ewou Farnou

Podle informací ČTK byla přitom ve hře o šanci předvést se evropskému publikum třeba Lenny, která v současnosti boří žebříčky v Itálii, nebo Ewa Farna, která je už roky hvězdou v Polsku. Dalšími kandidáty byli zpěvák David Deyl či duo Light And Love, hrající chytlavý akustický pop.

Eurovizi vyhrála Ukrajinka Jamala s politickou písní, Gabriela Gunčíková byla ve finále předposlední

Martina Bárta v současnosti působí v Německu. Přestože v roce 2010 vyhrála televizní reality show Robin Hood - Cesta ke slávě o muzikálovou roli Mariany, široké veřejnosti není tolik známá jako ostatní kandidáti. 

Píseň, se kterou Bárta vystoupí, zatím nebyla představena, není ani jasné, zda se představí sólově, nebo ve spolupráci s jinými umělci. O nominaci rozhodla porota, ve které zasedli skladatel Martin Kumžák, zpěvák a skladatel Jiří Škorpík, Michal Dvořák, známý mimo jiné z Lucie, kytarista Michal Pavlíček a skladatel Ota Balage.

Semifinále i finále soutěže bude vysílat Česká televize, závěrečné klání je na programu 13. května. Letošní ročník se koná v ukrajinském Kyjevě. Bárta se pokusí napodobit loňský úspěch Gabriely Gunčíkové, která jako první česká zástupkyně postoupila do finále. 

Témata: Eurovize, Martina Bárta, Gabriela Gunčíková, Lenny, Ewa Farna

zavřít