VIDEO: Klidná jako voda, ale silná jako proud: Novinka skupiny Jelen je věnovaná ženám

Vydáno 14.09.2016 | autor: redakce

Po úspěchu s platinovým debutem Světlo ve tmě přichází Jelen se svou druhou řadovou deskou. Než bude k dostání album Vlčí srdce, představuje kapela novinku, kterou nejvíce vystihuje její název: Klidná jako voda.

VIDEO: Klidná jako voda, ale silná jako proud: Novinka skupiny Jelen je věnovaná ženám Klidná jako voda, ale silná jako proud: Novinka skupiny Jelen je věnovaná ženám

Jeleni znovu čerpají ze svých folkových kořenů, ale zatímco v úspěšných singlech Magdaléna nebo Vlčí srdce vynikala jejich energičnost, tentokrát se rozhodli hledat životní harmonii. Píseň Klidná jako voda je totiž oslavou něžnějšího pohlaví, jehož krása a křehkost jde často ruku v ruce s vnitřní silou a výdrží.

Jelen ohlašuje termíny podzimního turné. Vlčí srdce bude bít i ve velké Lucerně

"Píseň vznikla na chalupě u našeho kamaráda v Lužických horách. Původně jsem ji začal psát pro svou dceru, ale ve výsledku se ukázalo, že se z ní stala naše pocta a poděkování všem ženám," vysvětluje frotntman kapely Jindra Polák.

vložte odkaz, text nemažte

Doprovodný videoklip byl symbolicky natočen tam, kde na sebe před třemi lety Jeleni poprvé výrazněji upozornili klipem Tančíme spolu s písničkářkou Kateřinou Marií Tichou. Na místo činu - tedy do Lužických hor - se znovu vypravili se stejným režisérem, Jonášem Červinkou, známějším pod uměleckým pseudonymem Lipo.

"Jsou to už tři roky, co jsme v Lužických horách natočili svůj první klip s naší kamarádkou Kateřinou Marií Tichou a režisérem Lipem. Jezdíme sem rádi, zdejší přírodu máme rádi, proto jsme se sem vrátili i tentokrát," líčí Jindra Polák vztah formace k tomuto místu. Právě přírodní krásy Lužických hor jsou ozdobou výsledného videa a dokreslují přirozenost písně i jejího přednesu.

Nové album Vlčí srdce vydá kapela 7. října, už na jaře ho uvedla stejnojmenným rádiovým hitem. Jejich první deska Světlo ve tmě, která později vyšla i v reedici s duetem Co bylo dál? s Janou Kirschner, se mezitím stala platinovou a skupinu katapultovala z role nováčků mezi zavedené festivalové stálice a držitele ceny Anděl.

Jen během letošního léta odehráli přes stovku vystoupení, včetně série Majálesů nebo Kryštof Kempů. Jelení koncerty v letní sezóně vidělo víc než 300 tisíc fanoušků.

tz, jm

Témata: Jelen, Kateřina Marie Tichá, Lipo, Jana Kirschner, Kryštof, Vlčí srdce

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít