VIDEO: Z Mandrage se vyklubali lupiči. Jaguár na krku avizuje jejich taneční desku

Vydáno 06.11.2015 | autor: Josef Martínek

Potmě jsou všechny kočky černý, zjistili Mandrage a pojmenovali tak své nové studiové album. Zatímco dva roky starý předchůdce Siluety byl plný tajemných, mnohdy až filmových melodií, novinka bude daleko přímější a roztančenější. Kapela ji dokonce označuje za své první mainstreamové album. Podívejte se na akční klip Jaguár na krku.

VIDEO: Z Mandrage se vyklubali lupiči. Jaguár na krku avizuje jejich taneční desku Z Mandrage se vyklubali lupiči. Jaguár na krku avizuje jejich taneční desku

V novém videoklipu se Pepa Bolan, Vít Starý, Matyáš Vorda, Michal Faitl a František Bořík objevují v roli bankovních lupičů. Ač spřádají plány v konspiračním skladu a připravují munici jako profesionální lupiči, tak o peníze ani zlaté cihly tentokrát nejde. "Celou výpravu podnikáme kvůli daleko cennější věci, jež trezor banky ukrývá, stříbrné kytaře typu Jaguár," vysvětlují Mandrage a dodávají: "Jaguár na krku je o legendární kytaře Fender Jaguar, vyráběné do roku 1975. Hráli na ni všichni od The Cure až po Nirvanu. Dá se však říct, že píseň je o lásce k hudbě a posedlosti jí."

Kočičí Mandrage ohlásili novou desku i nadcházející turné

Kromě toho, že snímek Jaguár na krku zachycuje napínavou dějovou linii (scénář mají na starosti režisér Tomáš Kasal a Michal Navrátil), je i samotná písnička příjemnou změnou. Mandrage potvrzují, že jejich nová deska bude daleko svižnější než předchozí Siluety. Zároveň se ale nejedná o žádný prvoplánový útok na fanoušky - i pod pomyslnou disko koulí je patrné, že se Mandrage jako jedna z mála předních českých kapel snaží posouvat svůj zvuk a nespoléhat na osvědčené metody. S novým albem jim pomáhal Armin Effenberger a evidentně si společně ve studiu vyhráli.

Nahrávka Potmě jsou všechny kočky černý vychází už 20. listopadu, kromě songu Jaguár na krku na ní bude i předchozí singl Brouci. Na jaře bude následovat i doprovodné turné.

text: Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít