Nové desky: Vánoční Radůza, Aneta Langerová Na vlně radosti nebo sólový Macklemore

Vydáno 18.09.2017 | autor: redakce

Třetí zářijový týden přinese novinky na domácí i zahraniční scéně. S dostatečným předstihem přichází s vánočním albem písničkářka Radůza, na loňský koncert ve Foru Karlín vzpomíná Aneta Langerová. Těžkej Pokondr nešetří humorem, Fergie vydává desku po jedenácti letech a Macklemore má první sólovku dokonce po dvanácti letech. 

Nové desky: Vánoční Radůza, Aneta Langerová Na vlně radosti nebo sólový Macklemore Nové desky: Vánoční Radůza, Aneta Langerová Na vlně radosti nebo sólový Macklemore

Radůza - Studna v poušti

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza vrací na pódia a kromě toho vydává své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky. Křest CD je naplánován na 15. listopadu do prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. K této příležitosti se zde uskuteční i speciální In-Store koncert.

Nové desky: Foo Fighters vsadili na rockový zvuk a melodie, Ringo Starr se znovu sešel s Paulem McCartneym

 

Aneta Langerová - Na vlně radosti

Aneta Langerová vydává DVD a CD Na vlně radosti s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, kterým na konci roku 2016 oslavila dva roky alba Na Radosti. O den dříve proběhne v prodejně SUPRAPHON Musicpoint křest spojený s krátkým akustickým vystoupením, kam si mohou fanoušci od 17 hodin přijít pro podpis. DVD a CD zachycuje nejen prosincový koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst. Součástí balení je i malé překvapení.

Nové desky: Martin Harich nahrával na cestách, Poetika debutuje a Horkýže Slíže se drží humoru

 

Fergie - Double Dutchess

Jedenáct let mezi první a druhou studiovkou není zrovna obvyklá pauza. Fergie však po úspěchu debutu The Dutchess z roku 2006 nespěchala a věnovala se jiným aktivitám, včetně The Black Eyed Peas a mateřských povinností. Třináctka písní na jejím druhém albu tvoří 56 minut trvající celek. Zajímavostí je, že pilotní singl L.A. Love vyšel už v roce 2014, další dva byly vypuštěny do světa loni. Na desce hostují hiphopové hvězdy Rick Ross nebo Nicki Minaj.

 

Macklemore - Gemini

Duo Macklemore & Ryan Lewis vydalo společně dvě desky, z nichž pět let stará The Heist bortila žebříčky po celém světě, zato loňská This Unruly Mess I've Made se větších úspěchů nedočkala. Nyní se tedy Macklemore vrací na sólovou dráhu, desku jen pod svým jménem vydává po dlouhých dvanácti letech. Gemini nabídne 16 songů a hosty, jako jsou Kesha, Skylar Grey nebo Migos. Vydání bude v říjnu následovat americké turné.

 

 

Těžkej Pokondr - Star Boys

Těžkej Pokondr slaví 21 let novým albem, na kterém opět servírují opět hity blízké i vzdálenější minulosti s českými texty, které nejenom parodují samotné světové a domácí šlágry, ale zároveň s nadhledem glosují dění kolem nás. Na Star Boys tak nechybí například I'm Scatmen s českým textem Sketmen (Kretén), dále skladby Má asi křena (Macarena), kde si zahostovala Adéla Gondíková, My jsme šoumeni (We Are Family), Už nechcem hulit!!! (I Like To Move It) a mnoho dalších. Těžkej Pokondr chystá na listopad velké koncerty, 23. 11. vystoupí v Brně a o pět dní později v Praze.

 


Dále vychází:

 

Témata: nové desky, Radůza, Aneta Langerová, Těžkej Pokondr, Fergie, Macklemore

zavřít