V závěru klubového jara přispěchají Car Seat Headrest, Sun Kil Moon či Todd Terje

Vydáno 14.06.2016 | autor: Ondřej Bambas

Poslední vydání jarních klubovek přináší kytarové tóny Car Seat Headrest a Sun Kil Moon, o dlouhou noční tancovačku se naopak postarají Catz 'N Dogz nebo Todd Terje. A léto pomalu může začít.

V závěru klubového jara přispěchají Car Seat Headrest, Sun Kil Moon či Todd Terje Todd Terje zavítá do MeetFactory

JEREMIH

kdy: 14. června - Roxy, Praha
cena vstupenky: 295 Kč
proč: Koncert americké r'n'b hvězdy proběhne v polovině června, kdy budou nejdelší dny. I pozdní party se tak může snadno protáhnout a vy můžete dostát názvu Jeremihova loňského alba Late Nights. To navázalo na eponymní debut z roku 2009 a o rok mladší All About You. Produktivní období by měl letos doplnit zpěvák ještě letos čtvrtou studiovkou Later That Night. Zcela určitě zazní některý z hitů loňské senzace, jejíž recenzi na serveru Pitchfork ukončuje Meaghan Garvey slovy: "...Jeremih vás donutí vše ostatní vykřiknout, abyste ho slyšeli šeptat do vašeho ucha. Čekání se vyplatilo." Snad se vyplatí i čekání na odložené vystoupení.

Jeremih míří do Roxy: 5 nejlepších písní americké hvězdy r'n'b

CAR SEAT HEADREST

kdy: 15. června - 007, Strahov, Praha
cena vstupenky: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě
proč: Kytarová senzace posledních měsíců zavítá také do Prahy. Původně sólový projekt Willa Toleda, dnes třiadvacetiletého hudebníka usazeného v Seattleu, vykrystalizoval ve dvě povedené nahrávky Teens Of Style a Teens Of Denial. Albům vydaným na značce Matador předcházely desítky skladeb, které uvedly hudebníka do povědomí až s deskou nazvanou Twin Fantasy, která vyšla ke konci roku 2011. Teprve s letošním materiálem se ale dostává do popředí významných hudebních blogů a serverů a díky singlům Vincent nebo Fill In The Blank se album nakonec dostává i do Billboard 200.

IVANA MER + PHAEDRA

kdy: 16. června - Palác Akropolis, Praha
cena vstupenky: vstup zdarma
proč: Červnová edice Euroconnections představí ve spojení s festivalem Žižkov sobě dvě písničkářky, které se rády nechávají inspirovat přírodou. Jedna pochází z Norska a druhá ze Slovenska. Jedna je zapsána u Slnko Records, druhá vydává na prestižním labelu Rune Grammofon, který představil posluchačům tvorbu Biosphere či Jenny Hval. Jedna díky počítači začala pracovat s hudebníky akusticky, druhá se od hypnotizujícího folku přesunula na druhé desce k temnější a propracovanější verzi popu. Vstup na akci je zdarma, ovšem kapacita je omezená, proto je lepší si udělat rezervaci prostřednictvím webu Paláce Akropolis. Bude to jistě příjemný zážitek.

GIRLS NAMES

kdy: 16. června - Cross Club, Praha
cena vstupenky: vstup zdarma
proč: Kvarteto z Belfastu se u nás představí poprvé a navíc zadarmo. Kapela Girls Names vznikla před sedmi lety, ve stávající formaci ale hraje až od roku 2013. Dobrá hodnocení si získala jak deska Dead To Me, tak následující The New Life, kterou dokonce server Drowned In Sound označil za jednu z nejkrásněji těžkopádných nahrávek roku v procesu, čímž sledovali změnu zvuku, k němuž došlo. Zatím poslední deska vyšla loni na podzim pod názvem Arms Around A Vision. Kompletní série LP je doplněna také několika EP a limitovanými split singly. Skupina možná není velká a zrovna na 16. je hudebních akcí více než dost, ale pokud se vydáte do Crossu, neměli byste litovat.

Na co se těšit v červnu: Před prázdninami přijedou Black Sabbath, Paul McCartney, Korn, Muse i Iggy Pop

PRAGO UNION

kdy: 17. června, Cargo Gallery, Praha
cena vstupenky: 180 Kč
proč: Prago Union nedávno vydali akustický živák, ke kterému vyrazili také na turné. V červnu potěší i návštěvníky Cargo Gallery. A čím si tihle hiphopeři získali takovou popularitu? Jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se "sexsymbolem" už "kousající bezzubý básník" Kato asi taky nestihne. Jejich pecky nehrají rádia a na trpitele to neuhrají. V červnu uvidíte Kata v komorní sestavě s DJem Marou.

SUN KIL MOON

kdy: 17. června - Lucerna Music Bar, Praha
cena vstupenky: od 430 Kč v předprodeji / 500 Kč na místě
proč: Mark Kozelek má za sebou velmi bohatou hudební historii, kterou započal ve skupině Red House Painters a na počátku milénia ji posunul směrem k osobní tvorbě. Jak moc personifikovaná dokáže hudba být, dokázal zejména na posledních dvou deskách vydaných pod pseudonymem Sun Kil Moon odkazujícím ke korejskému boxerovi. Přestože Mark koncertuje sólově či s doprovodnou kapelou po celém světě a do Evropy se pravidelně vrací, v Praze zatím nikdy nebyl. Filmový fanoušci jej mohou znát také z několik menších rolí včetně posledního snímku Paola Sorrentina Mládí.

TODD TERJE

kdy: 17. června - MeetFactory, Praha
cena vstupenky: od 590 Kč v předprodeji / 690 Kč na místě
proč: Severské disco je známé svým pozitivním vibem, který je silně nakažlivý. O tom už se loni přesvědčili návštěvníci MeetFactory, kteří zavítali na večery Synapse. Během nich zahráli dva norští producenti Lindstrøm a Bjørn Torske. Premiérově nyní do Prahy zavítá i známý kolega Todd Terje. Jeho dlouhohrající debut patřil v roce 2014 k tomu nejzábavnějšímu, co v daném roce vzniklo a o své hravosti přesvědčuje posluchače dodnes. Zatím poslední kolekci coverů vydává Todd se svou kapelou The Olsens v den pražského vystoupení.

vložte odkaz, text nemažte

CATZ 'N DOGZ

kdy: 17. června - Roxy, Praha
cena vstupenky: 200 Kč + poplatky
proč: Závěr nabité taneční sezóny Roxy bude patřit polským Djům Catz 'N Dogz. Ti se za více jak deset let probojovali k DJské špičce a díky remixům Jamie Jonese nebo Maceo Plexe či produkcí songů Eats Everything je o nich slyšet i nyní v roce 2016. Loni jim navíc vyšla deska Basic Colour Theory a nějaká z patnácti ukázek zazní jistě i na pražském vystoupení. Dvojici doplní Ark3r, Oli_N a DJ Schwa, na druhé stagei potom Arturo Legorreta a Animal Print.

SUPERCROOO

kdy: 18. června, Rock Café, Praha
cena vstupenky: 220 Kč
proč: Není tomu dlouho, co se vrátili Supercrooo v plné parádě a vyprodali Roxy. Nyní se vrací do útulného prostředí Rock Café, které bude čelit ještě většímu náporu "dvou nosáčů tankujících super". Společnost jim budou na pódiu dělat tentokrát Marat a White Russian. Supercrooo vydali své debutové album před dvanácti lety, k němu přidali hned o rok později České kuře: Neurofolk. Poté už vyšla pouze jedna kompilace a Hugo Toxxx s James Colem se vydali po vlastní ose. Díky tomu vznikla díla jako Orikoule, Rok psa, Halucinace ze třetího patra nebo Legální drogy a Illegální kecy. Legrace nekončí, to dokazuje i nová deska Orfeus, která Coleovi právě vychází. Ale o tom zase někdy příště...

SOUTĚŽ O 2 X 2 VSTUPY NA SUPERCROOO

TOMMY CASH

kdy: 18. června - Club 3ožák, Teplice / 19. června - Cross Club, Praha
cena vstupenky: 150 Kč / 220 Kč
proč: Estonský rapper vyrazil na evropské turné a kromě Berlínu nebo Paříže vystoupí také dvakrát v České republice. Do své hudby dává velkou část východního učení. Tím teď ale nemyslíme asijské kultury vyrovnané vnitřní psychologie, nýbrž zážitky ze života ve východní Evropě. A právě ona pravost a pravdivost z něj dělají výjimečnou osobnost, která si získala příznivce na západ od Tallinnu. Pro některé se může zdát osoba Tommyho Cashe výstřední, ale on si z nošení růžových svetrů nic nedělá. Vždycky byl jiný a právě jiná hudba mu pomohla jít si svou cestou. Tenhle chlápek jde ještě dál než Yung Lean. Tak to neprošvihněte a buďte u zrodu kultury.

zavřít