O cenu Apollo usilují Klára Vytisková, David Koller i Tata Bojs

Vydáno 14.12.2015 | autor: redakce

Cenu české hudební kritiky Apollo může získat sedmička alb. Jsou mezi nimi jak alternativní projekty, tak známá mainstreamová jména. O vítězi rozhodne úzká porota začátkem příštího roku. 

O cenu Apollo usilují Klára Vytisková, David Koller i Tata Bojs Klára Vytisková alias KLARA. je nominovaná za album Home

O cenu Apollo se budou ucházet Boy Wonder & The Teen Sensations (Radical Karaoke), Kittchen (Kontakt), KLARA. (Home), David Koller (ČeskosLOVEnsko), Květy - Miláček slunce, Tata Bojs - A/B, Please The Trees - Carp. O výběru rozhodovali oslovení hudební publicisté a dramaturgové. 

Cena Apollo patří frontmanu The Prostitutes za sólovku Different World

Ti mezi sebou vybírali i deset členů úzké poroty, která začátkem roku 2016 zvolí vítězné album. Usednou v ní Radek Bureš (Expres FM), Karel Buriánek (Headliner), Iva Jonášová (Radio Wave), Antonín Kocábek (Headliner, Radio 1), Jana Kománková (protisedi.cz), Luděk Staněk (nezávislý), Jiří Špičák (Radio Wave), Pavel Turek (Respekt), Honza Vedral (Headliner) a Karel Veselý. 

Vítěz ceny Apollo získá 60 tisíc korun od OSA a sošku Maxima Velčovského a Jana Jaroše. V minulém ročníku se z triumfu těšil Adrian T. Bell, který uspěl s nahrávkou Different World. 

Apollo, jm

zavřít