POST SCRIPTUM (26): Padající Madonna, znásilněný Drake, sabotující Kanye West - i takový byl rok 2015

Vydáno 31.12.2015 | autor: Simona Knotková

Kromě bilancování je konec roku zasvěcený i zábavě, a tak si také v posledním letošním Post Scriptu připomeneme pár z těch vtipnějších a bizarnějších okamžiků, které se vedle všeho vážného muzicírování staly.

POST SCRIPTUM (26): Padající Madonna, znásilněný Drake, sabotující Kanye West - i takový byl rok 2015 Madonna a její pád na Brit Awards - i tak budeme vzpomínat na rok 2015

KANYE WEST NA GRAMMY

Kanye West si nedá pokoj a nedá. Když se předávaly ceny Grammy, zase se musel nepatřičně vyjádřit na adresu jednoho z vítězů. Beck si ocenění za Album roku podle něj nezasloužil a pokud se nechtěl vysmívat skutečnému umění, měl ho předat jeho pravé majitelce, Beyoncé. Opakovaný vtip už nebyl vtipem a veřejnost i sami hudebníci se velmi zlobili. Jenže když se West letos na Glastonbury prohlásil za největší rock'n'rollovou hvězdu současnosti a za manželku mu je Kim Kardashian, která i se svými prsy zdobila červnovou titulku legendárního Rolling Stoneu, tak o tom přece musí něco vědět!

Rok 2015 v hudbě ovládla nejen Adele, ale posmrtně i Amy Winehouse nebo Kurt Cobain

LÍBAČKA MADONNY S DRAKEM

Madonna je frajerka a všichni jí fandíme. Je super, že jí to na pódiu stále trsá jako zamlada a vůbec drží krok s dnešní omladinou. Jsou ale určité věci, kterých můžeme být ušetřeni i my, tolerantní a nikoho nediskriminující fandové hudby. Třeba francouzák s o dvacet osm let mladším Drakem. Ten si ale prý celý akt užíval a rozhodně nebyl znechucený. Tak určitě. Vždyť nadšení z jeho výrazu jenom prýští.

ARIANA GRANDE MÁ RÁDA KOBLIHY

Dělat rebelské kousky bylo dřív, v dobách, kdy všichni ještě nebyli tak strašně korektní a rock'n'roll nebyl jen prázdný pojem z hudebních učebnic, takřka ctností. Známe mnoho legendárních případů a jejich aktérů. Dnes se už podobné chování příliš nenosí, proto nám všem naprosto vzala dech Ariana Grande. V obchodě byla bezpečnostními kamerami přistižena, jak olizuje vystavené koblihy, a naprosto tak přepsala dějiny muzikantského výtržnictví. Punk's not dead, vole!

POST SCRIPTUM (3.): Rolling Stone se s coverem Kim Kardashian dotkl dna

DEMI LOVATO MÁ RÁDA HRNKY

Spoustu švandy nám v roce 2015 přinesly i rozhovory a duchaplné odpovědi hvězd. Noela Gallaghera teď vynechejme - jeho rozhovorová kondice je známá už několik let a přídavné jméno "duchaplné" by v jeho případě pochopitelně vůbec nemělo ironický nádech. Jednu z perel ale vyslovila například Demi Lovato. Ta na otázku, jaké je její nejoblíbenější jídlo (v angličtině dish, které má význam i jako nádobí) se smrtící pokerovou tváří odpověděla: "Mám ráda hrnky, protože se velmi pohodlně drží a mají v sobě teplé věci, kterých se tak nemusíte dotýkat. Třeba kafe, horký čaj." Tak jo.

DIVOŠKA AZEALIA BANKS

V tomto výběru nelze nezahrnout ani jednu z epizod nekonečného příběhu Azealia Banks proti všem, tentokrát s podtitulem Útok na prs bodyguardky. Nebohá vyhazovačka newyorského klubu nepoznala slavnou osobnost a nevěděla, že je Banks také na albu Rihanny. A to si tedy dovolila hodně. Po hysterickém výlevu a rasistických nadávkách to kvůli tomu schytala několika dobře mířenými ranami, plivnutími a kousnutím do prsu. Čtete dobře, ale raději to ještě zopakuji: kousnutím do prsu. Následovalo zatčení vzpurné rapperky a její odejmutí do vazby, z níž se posléze dostala na kauci. Tak zase v příštím roce, Azealio!

NICKI MINAJ VERSUS MILEY CYRUS

Tolik krásných slovních přestřelek, twitterových klání a jiných nepokojů nám přinesl rok 2015. Tím nejpamátnějším byl jistě verbální útok Nicki Minaj na Miley Cyrus. Cyrus se totiž provinila tím, že si v jednom interviewu dovolila menší narážky na Minaj. Ta se jí na letošních VMA, které Miley uváděla, odvděčila slovy: "A teď zpátky k té dě*ce, která o mně onehdy v tisku měla plnou hubu keců. Jak se vede, Miley?" Rok 2015 v hudbě jednou hláškou? Jednoduše originální: "Miley, what's good!?"

ORTEL NA ČESKÉM SLAVÍKOVI

O humorné situace nebylo nouze ani na české scéně. Třeba když se do kdysi údajně prestižní ankety Český slavík dostala kapela Ortel. A organizátoři ji tam nechali. A ona si vysloužila stříbrného slavíka. A další celebritky tomu ještě zatleskaly. Tak držme pěstičky a příště to jistě bude místo nejvyšší! V tomhle našemu národu věřím.

ROCKBLOG: Slavík ani letos o hudbě nebyl, tak byl aspoň oslavou nácků v Česku

PÁD MADONNY

A ještě jednu s Madonnou. Vždyť to byla právě ona, kdo zachránil jinak nudné letošní Brit Awards. V tomto případě se sice jednalo o okořenění nechtěné, ale i to se počítá. Když živě zpívala skladbu Living For Love, hodila na schodech nefalšovaná výstavní záda. Protože se jí ale nic vážného nestalo, můžeme se tomu nyní také z plna hrdla zasmát. Úsek v čase 1:07 následujícího video berte jako instruktáž, jak nedopadnout o dnešní silvestrovské oslavě. Nemáte zač.

text: Simona Knotková

 

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít