TOP 10 taháků letošních Grammy: Poctěni budou David Bowie, Lemmy i B. B. King, vystoupí také Adele či Rihanna

Vydáno 12.02.2016 | autor: Josef Martínek

Předávání Grammy tradičně láká k televizním obrazovkám miliony diváků. Také letošní vyhlášení bude 15. února ostře sledovanou kulturní událostí. Kromě jmen vítězů totiž pořadatelé lákají i na nezvykle velký počet poct zemřelým legendám a řadu dalších očekávaných čísel. Kvůli komu se vyplatí v noci z 15. na 16. února zapnout kanál ČT art? 

TOP 10 taháků letošních Grammy: Poctěni budou David Bowie, Lemmy i B. B. King, vystoupí také  Adele či Rihanna Pocty se na Grammy dočkají David Bowie i Lemmy Kilmister

Lady Gaga (Tribute David Bowie)
Vzpomínat se ten večer bude hned na několik hudebních ikon, které nás v uplynulých dvanácti měsících opustily. Nemůže mezi nimi chybět David Bowie. Jeho písně si vezme do parády Lady Gaga, která je mnohdy označována právě jako "Bowie v sukních". Diváci prý uvidí experimentální číslo, které má být vrcholem letošních Grammy.

David Bowie se dočká pocty na vyhlášení Grammy. Jeho písně zazpívá Lady Gaga

The Hollywood Vampires (Tribute Lemmy)
Lemmy Kilmister naposledy vydechl 28. prosince loňského roku, když se o své agresivní formě rakoviny dozvěděl pouze dva dny dopředu. Vzpomínat na něj budou The Hollywood Vampires, tedy superkapela ve složení Alice Cooper, Johnny Depp a Joe Perry. Zahrají i svou novou skladbu As Bad As I Am

RECENZE: Film Lemmy líčí ikonu Motörhead jako prostého chlapíka, co byl hlavně svůj

Chris Stapleton, Gary Clark Jr., Bonnie Raitt (Tribute B. B. King)
Král blues nás opsutil loni v květnu ve věku krásných 89 let. Jeho odkaz připomene další hvězda blues, zpěvačka Bonnie Raitt, obklopená o dvě generace mladšími kolegy - Chrisem Stapletonem a Gary Clarkem Jr. Sám King získal v minulosti 15 gramofónků, ten poslední v roce 2009. Eagles (Tribute Glenn Frey)
Kdo jiný by mě připomenout dílo Glenna Freye, zesnulého teprve před pár týdny, než jeho domovská skupina Eagles. Právě s ní nahrál Frey legendární hit Hotel California. Spolu se současnými Eagles vystoupí i zakládající člen Bernie Leadon a také Jackson Browne. 

Glenn Frey za sebou zanechal víc než jen Hotel California

Demi Lovato, Meghan Trainor, John Legend, Luke Bryan (Pocta Lionelu Richiemu)
Proč by se měli uctívat pouze ti, kteří už tu s námi nejsou? Svého okamžiku slávy se dočká také Lionel Richie. Repertoár 66tiletého zpěváka ožije v podání současných hvězd. Ženský element v podobě Demi Lovato a Meghan Trainor doplní písničkář John Legend a country modla Luke Bryan. 

Adele
Pořadatelé si pochopitelně nemohou dovolit žít pouze z minulosti, a tak zazní také aktuální hity. Adele, nejprodávanější umělkyně současnosti, letos v nominacích chybí, protože nestihla své album 25 vydat do konce září, kdy je každoroční uzávěrka, takže bude o gramofónky bojovat až za rok. Její živé vystoupení s druhým singlem When We Were Young ale bude patřit k nejsledovanějším momentům přenosu.

VIDEO: Ewa Farna si lehla do vany plné ledu a zapěla hit Hello od Adele

Kendrick Lamar
Rapový génius získal od poroty hned 11 nominací. včetně té nejcennější za Album roku. Jeho deska To Pimp A Butterfly je všeobecně řazena k tomu nejlepšímu, co loni vyšlo. Šance na vítězství jsou tak docela vysoké. Třeba svým vystoupením Kendrick konečně osloví i masové publikum.

Taylor Swift
K favoritům patří také Taylor Swift, letos nominovaná sedmkrát. Ze své desky 1989, kandidující na Album roku, chrlí hit za hitem, je tedy otázkou, jaký si k živému provedení vybere. Možná ten aktuální Out Of The Woods - v hitparádách totiž nezáří tolik jako minulé singly, a tak by číslo pro miliony diváků u televizí jistě pomohlo.

The Weeknd
Z výčtu žhavých kandidátů na zisk ceny nesmíme opomenout Kanaďana The Weeknda. U akademie uspěl díky nahrávce Beauty Behind The Madness, která bude v souboji o Album roku konkurovat třeba právě Kendricku Lamarovi nebo Taylor Swift. The Weeknd je jednou z nejrychleji stoupajících hvězd současného mainstremu. V červenci ho díky turné Rihanny uvidíme i v pražském Edenu, kde se představí v roli hosta. 

Rihanna
Nové album ANTi dobylo v USA prodejní žebříček, takže zatím absencí jasných hitů nijak netrpí. Přesto se Rihanně pro další propagaci určitě hodí, že bude moci něco z něj předvést i živě na Grammy. Bude to singl Work s Drakem, nebo jiná ze spíše tajemnějšcíh písniček? Také to se fanoušci dozví 15. února. 

RECENZE: ANTipopová Rihanna - sex, tráva a s*ačky

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít